dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Pražské krimi

Drama v metru: Samozvaný ninja křičel, kopal, bodal…

V noci na sobotu vyjížděli policisté oddělení hlídkové služby druhého policejního obvodu do stanice metra Karlovo náměstí. Řádil zde muž s nožem v ruce. Výtržník pobíhal po celé stanici, do všeho kopal a bodal nožem.

Na agresivitu dotyčného byli policisté samozřejmě upozorněni. Proto k němu od samotného prvopočátku přistupovali s maximální obezřetností, kdy v prvopočátku využili zákonných oprávnění, a použili donucovací prostředek hrozba namířenou střelnou zbraní.

Avšak ani to samozvaného „ninju“ neodradilo od falešného hrdinství. Dokonce zakročující policisty vybízel k souboji slovy „Dělej, seru na tebe!“. Na řadu přišel méně razantní, ale pro takové zákroky vhodnější taser.

I ten ale v neurvalci vzbudil další emoce, neboť na tuto novou situaci reagoval slovy „Ty máš taser, tak pojď svi.ě!“, a začal před sebou „šermovat“ igelitovou taškou, kterou měl plnou věcí.

„Jelikož muž ve svém jednání neustále pokračoval, použili muži zákona zmiňovaný taser, kdy mu hroty paralyzéru vstřelili do oblasti zad. Zásah sice na chvilku dotyčného umravnil, ale ne na dlouho,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Policisté se muže snažili okamžitě po zásahu zpacifikovat a spoutat. Ten ale, byť paralyzován výbojem, ve svém agresivním a vulgárním jednání pokračoval. Proto přišel druhý výboj, tentokrát do nohou.

Poté už se policistům podařilo muže spoutat a přivolat mu sanitku. Do té ho muži zákona posléze odvedli k provedení preventivní prohlídky po použití taseru.

„Jenže uvnitř sanitního vozu začal muž opět řádit, kdy napadal přítomné záchranáře a ničil vybavení vozu. Situace se vyhrotila natolik, že došlo opět na použití taseru,“ pokračoval Hulan.

Jakmile to bylo možné, provedli policisté u zadrženého testy na alkohol a na přítomnost drog. Ty měly v obou případech pozitivní výsledek. Test na alkohol prokázal v mužově dechu téměř jeden a půl promile alkoholu, test na drogy zase požití marihuany a pervitinu.

Agresor se navíc doznal, že je každodenním konzumentem omamných a psychotropních látek. „Na základě všech popsaných skutečností skončil zadržený na policejní služebně pro podezření z trestného činu výtržnictví,“ dodal policejní mluvčí Hulan.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru