dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Drama v metru před půlnocí: Opilá mánička spadla do kolejiště, vytáhnul ji cestující
Stanice metra Muzeum na lince C během přepravní špičky. Muž spadl do kolejiště pozdě večer, kdy bylo na nástupišti málo lidí. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons

Drama v metru před půlnocí: Opilá mánička spadla do kolejiště, vytáhnul ji cestující

Ve stanici metra Muzeum C se hodinu před ukončením čtvrtečního provozu málem stala tragédie. Opilý muž zde pár minut před příjezdem soupravy spadnul do kolejiště, naštěstí ho zachránil duchapřítomný cestující.

„Čekal jsem na metro ve směru I. P. Pavlova a spatřil jsem opilého dlouhovlasého muže, který šel vrávoravým krokem proti mně. Pohyboval se mezi hranou nástupiště a čarou, za kterou je vstup zakázán,“ popsal redakci serveru Pražský patriot básník a publicista Viki Shock.

O pár okamžiků později viděl opilce v kolejišti, kde se nezraněný potácel. V tu chvíli zbývalo do příjezdu metra zhruba šest minut. Na dramatickou situaci okamžitě zareagoval jeden z cestujících, který se snažil nešťastníka vytáhnout. Ten se mu však vysmekl, takže za ním musel skočit pod úroveň nástupiště, odkud se mu ho již podařilo vytáhnout.

„Kupodivu nebyl nikdo zraněn. Vše se to seběhlo velmi rychle. Událost se stala sedmnáct minut po třiadvacáté hodině,“ popsal Shock.

Zachránce z místa hned nezmizel, ale opilého vlasáče vyvezl po eskalátorech k budce dozorce, kde ho předal pracovníkům dopravního podniku.

„Řekl mi, že to byla nehoda, nikoli sebevražda. Pak odešel," dodal Viki Shock. Provoz metra nebyl nijak omezen.


Další články
Nahoru