dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražské krimi

Drama u řeky: Naháč visel za hlavu v otvoru

Strážníci a hasiči dnes brzy ráno zachránili dva muže z Vltavy u náplavky v Praze 7. Dvojice ve věku 23 a 25 let byla pod betonovým okrajem splavu, přičemž starší z nich byl hlavou zaklíněn v otvoru zdi. Druhý mu chtěl pomoci, ale strhl ho proud. Oba byli navíc podchlazení a jevili příznaky otravy neznámou látkou. Případ nyní vyšetřují policisté.

Dnes v ranních hodinách přijala městská policie oznámení na linku tísňového volání 156, že v okolí lodi Hermes někdo volá o pomoc. Na místo vyjela nejbližší hlídka strážníků z Prahy 7. Po příjezdu sdělilo několik osob, že slyšeli volání o pomoc, které vycházelo z náplavky v ulici Dukelských hrdinů.

Jeden ze strážníků slezl ze svahu k náplavce. Po několika metrech prohledávání uviděl pod betonovým okrajem ve splavu dva muže. Jeden byl nahý a nehybně visel zaklíněna za hlavu v otvoru ve zdi tak, že ve vodě měl pouze špičky nohou. Druhý muž, oblečen pouze do trička s krátkým rukávem a riflí, stál ve vodě přibližně 10 metrů od prvního muže a volal o pomoc.

Zaklíněný muž podle strážníků v prvním okamžiku nejevil známky života, proto se snažili pomoci druhému a hodili mu záchranné lano. Byl však velmi promrzlý a nebyl schopen jej zachytit. Na to ho strhl proud a začal ho unášet podél zdi dál.Jeden ze strážníků proto skočil do vody, doplaval k němu, uvázal mu lano kolem hrudníku a za pomoci kolegů na břehu vytáhli z vody ven.

Přivolaní hasiči mezitím vyprostili ze zdi zaklíněného muže a zjistili, že žije. Byla mu tedy poskytnuta akutní první pomoc přímo na břehu a posléze jej hasiči na nosítkách vynesli na silnici, kde jej předali záchranářům. Případem se nyní zabývají také policisté.

 „Pětadvacetiletý mladík, u kterého došlo ke krátkodobé poruše vědomí, byl následně předán do střešovické nemocnice. O dva roky mladšího muže, kterého se podařilo zklidnit až ve spolupráci se strážníky, převezli záchranáři do nemocnice v Motole,“ uvedla mluvčí Záchranné služby hl. m. Prahy Jiřina Ernestová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru