dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Drama se šťastným koncem: strážník cestou z noční služby zachránil muže z hořícího domu
Dům, ze kterého v sobotu ráno zachránil pražský strážník popáleného muže v bezvědomí. Foto: MP Praha

Drama se šťastným koncem: strážník cestou z noční služby zachránil muže z hořícího domu

Když se v sobotu ráno vracel strážník Jiří Šulc z noční služby v Praze prvním ranním autobusem domů do Staré Hutě u Dobříše, čekala ho na závěr ještě zhruba dvoukilometrová cesta pěšky. Myšlenkami už byl v posteli, ale to ještě netušil, že se za pár okamžiků stane součástí dramatu, ve kterém bude hrát jednu z hlavních rolí.

„Cestou si všiml domu, ze kterého se valil dým. Ihned se k němu vydal a na místě zjistil, že z oken vychází hustý kouř. Proto okamžitě zavolal na tísňovou linku 150. Poté začal bouchat na okna a dveře bytů, které byly v přízemí,“ popsala Irena Seifertová.

V jednom z nich vzbudil muže. Společně se pak vydali do patra domu, kde se podle muže měla nacházet další osoba. Bylo tedy potřeba ji rychle zachránit. Čekání na příjezd záchranky a hasičů by se v tomto případě nemuselo vyplatit.

Strážník proto bez váhání vykopl dveře bytu, ze kterého okamžitě začaly šlehat plameny. V bytě nalezli bezvládné popálené tělo muže. Společnými silami ho vynesli z bytu do bezpečí.

Šéf mu poděkoval, navíc od něj dostane medaili

Strážník, po prvotní kontrole zdravotního stavu zraněného, začal okamžitě s nepřímou masáží srdce. Po necelých deseti minutách dotyčný znovu nabyl vědomí.

„Ve stabilizované poloze pak jeho životní funkce zachránce kontroloval až do chvíle, než se na místo dostavili hasiči a zdravotníci. Druhý muž mezitím z preventivních důvodů přerušil dodávku energií,“ dodala Irena Seifertová.

Ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster svému kolegovi telefonicky za jeho hrdinský čin poděkoval a začátkem roku jej ocení medailí za záchranu lidského života.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru