dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Drama nad ránem: Útočil na jeho rodinný dům, vyděsil spící sousedy a pak šup do skříně

Ve čtvrtek před šestou hodinou ranní bylo na tísňovou linku „156“ přijato oznámení, že v ulici Lojovická se pohybuje opilý mladík, který tropí výtržnost. Oznamovatel dále uvedl, že na jeho rodinný dům hází mladík prázdné láhve od piva a sprostě mu nadává. Na místo byla okamžitě vyslána hlídka strážníků.

Ta po příjezdu na místo kontaktovala oznamovatele, který jim sdělil, že mladík z místa odešel a schoval se na balkóně vedlejšího rodinného domu. Strážníci mladého muže vyzvali, aby slezl. Výzvy neuposlechl.

Naopak rozbil skleněnou výplň balkónových dveří a vnikl do domu. Tím probudil majitele, kteří spali ve druhém patře. Strážníci je proto vyzvali, aby se uzamkli v místnosti a vešli do domu. Na místo mezitím přijely další hlídky.

Mladý muž se ukryl v jedné ze skříní v přízemí. Jeho úkryt prozradily kapky krve, protože se pořezal, když rozbil skleněnou výplň balkónových dveří. Poté co strážníci otevřeli skříň, zaútočil na ně pachatel nejdříve kovovou tyčí a následně kuchyňským nožem, který našel v domě.

„Strážníci proti nebezpečnému a agresivnímu pachateli použili hmaty a chvaty sebeobrany a následně mu přiložili i pouta. Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu přivolali strážníci na místo Policii ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření,“ uvedla mluvčí Městské policie Praha Irena Seifertová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru