Dnes Neděle - jasno -3°C
Zítra Pondělí - snih 1°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Drahoš: Pokusy o falšování a zlehčování dějin tato společnost ustojí

Připomenout si výročí třiceti let od zásahu na Národní přišel k památníku 17. listopadu i senátor Jiří Drahoš.

„Chodím sem každý rok. Je důležité si Listopad 89 připomínat. Uvědomuji si, že jsou lidé, kteří nejsou spokojeni s tím, jak to u nás vypadá. Ale i přes možná oprávněné výhrady si musíme uvědomovat, že máme svobodu, demokracii i odpovědnost sami za sebe,“ uvedl.

„Pokusy o relativizaci a zlehčování dějin tady vždy byly, jsou a budou. Důležité je, aby se společnost důrazně postavila lidem, kteří chtějí falšovat dějiny a lhát o sametové revoluci. Ale když se dnes dívám kolem sebe, tak jsem si jist, že takové pokusy ustojíme,“ pokračoval. Je podle něj selháním Miloše Zemana, že jako hlava státu k pamětní desce na Národní nepřišel.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

15. ledna 2021 ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru