dnes
Neděle - jasno
14°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - polojasno
17°C
Pražský život

Drahoš: Pokusy o falšování a zlehčování dějin tato společnost ustojí

Připomenout si výročí třiceti let od zásahu na Národní přišel k památníku 17. listopadu i senátor Jiří Drahoš.

„Chodím sem každý rok. Je důležité si Listopad 89 připomínat. Uvědomuji si, že jsou lidé, kteří nejsou spokojeni s tím, jak to u nás vypadá. Ale i přes možná oprávněné výhrady si musíme uvědomovat, že máme svobodu, demokracii i odpovědnost sami za sebe,“ uvedl.

„Pokusy o relativizaci a zlehčování dějin tady vždy byly, jsou a budou. Důležité je, aby se společnost důrazně postavila lidem, kteří chtějí falšovat dějiny a lhát o sametové revoluci. Ale když se dnes dívám kolem sebe, tak jsem si jist, že takové pokusy ustojíme,“ pokračoval. Je podle něj selháním Miloše Zemana, že jako hlava státu k pamětní desce na Národní nepřišel.


Tisíc litrů dezinfekce v Praze 13

3. dubna 2020 ve 13:19

Praze 13 se podařilo zajistit dalších 1000 litrů dezinfekčního prostředku Anti-COVID.

Praha 2: Dvojka srdcem pomůže samoživitelkám a samoživitelům

1. dubna 2020 ve 21:55

Samoživitelkám a samoživitelům, kteří kvůli krizovým opatřením nemohou vykonávat svou práci nebo živnost a ocitají se tak bez prostředků, chce prostřednictvím nadačního fondu Dvojka srdcem pomoci druhá městská část. 

Praha 4 pomáhá lidem bez domova zajistit hygienu

1. dubna 2020 v 09:18

Praha 4 instalovala dvě zařízení pro mytí a dezinfekci rukou pro osobní hygienu lidem bez domova. Jedno je u nádraží v Braníku a druhé ve Velkém háji na Novodvorské.

VŠCHT prodlužuje lhůty pro podání přihlášek

31. března 2020 v 11:50

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze prodlužuje v souvislosti s pandemií lhůty pro podání přihlášek ke studiu ve všech úrovních studia.

Praha 8: Vrtule je na internetu

31. března 2020 v 07:07

Praha 8 dlouhodobě spolupracuje s nízkoprahovým klubem pro děti a mládež Vrtule. Ten se přesouvá po dobu koronavirové krize na internet.

Další články
Nahoru