dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Drahá noclehárna v metru: trojice zlodějů vyřízla opilému spícímu mladíkovi doklady z kapsy
Pánové, to vás doma neučili, že krást se nemá? Foto: Policie ČR

Drahá noclehárna v metru: trojice zlodějů vyřízla opilému spícímu mladíkovi doklady z kapsy

Žižkovští policisté pracují od 15. března na případu krádeže peněženky a mobilního telefonu ve stanici metra Jiřího z Poděbrad. Společensky unavený muž se vracel domů z baru, ve stanici metra si pak kolem půl páté ráno sedl na lavičku a čekal na příjezd vlaku.

Během čekání ovšem usnul a toho využila neznámá trojice mužů. Dva z trojice si přisedli ke spícímu muži, rozřízli mu zadní kapsu kalhot a odcizili peněženku s doklady a stokorunou, z ruky mu ještě navíc vzali mobilní telefon. „Třetí ze skupiny mezitím hlídal okolí. Společně pak nasedli do vlakové soupravy a odjeli směrem do centra,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Mladý muž ještě týž den nahlásil krádež na služebně a policisté následně zajistili ze stanice metra kamerový záznam. Na něm je zachycený jak samotný skutek, tak i podezřelá trojice přijíždějící po eskalátoru na nástupiště, její pohyb a pak při krádeži.

Jeden zloděj je menší, zavalité postavy a nosí na tváři bradku. Další dva jsou vyšší, štíhlé postavy. Trojice má krátké hnědé vlasy a je oblečená do černých bund a modrých džínů. Na hlavě mají muži kapuci nebo čepice s kšiltem.

Policisté trojici mužů podezřívají nejen ze spáchání trestného činu krádeže, ale protože měl spící muž v odcizené peněžence i platební kartu, ke krádeži se jim přisuzuje i trestný čin neoprávněné opatření platebního prostředku. Za tyto skutky jim hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

„Jakékoli informace k jejich totožnosti, pohybu nebo pobytu přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158 nebo kterékoli služebně Policie ČR,“ požádala veřejnost o spolupráci Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru