Dnes Úterý - zatazeno 6°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
KoncertyPražský životVíkend

Dračí aukce chystá slavnostní zábavný večer plný hvězd v Obecním domě

11. 3. 2023
První „dračí aukce“ obrazů a uměleckých předmětů podpoří nemocné s ochabováním svalů částkou 35 tisíc korun. Na online aukci Nadačního fondu Spolu na Draka se vydražil obraz symbolu projektu – draka, který namalovaly herečka Michaela Pecháčková a moderátorka Lucie Ptáčková. Při Galavečeru Na Draka 11. března v Obecním domě se připojí také zpěvák Marian Vojtko, který věnuje jeden ze svých obrazů krajiny. 

Peníze získají děti a mladí lidé trpící genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA). Vstupenky na zábavnou show si může koupit každý.

V sobotu 11. března bude co slavit. Chybět nebudou No Name, Pyroterra, Marian Vojtko, Michaela Pecháčková, Michaela Tomešová, Karolína Neuvirthová, Party Leaders, sbor Cancioneta Praga nebo DJ Roxtar. „Za šest let fungování přispěl projekt k tomu, že od začátku loňského roku pojišťovny hradí preventivní novorozenecký screening již i na Spinální svalovou atrofii. Tento krok umožní odhalit případné onemocnění včas a dává pacientům velkou naději na normální život,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

Během večera se uskuteční druhá, tichá aukce obrazů i různých uměleckých předmětů, jejíž výtěžek si v letošním roce rozdělí Adam Kratochvíl (27) a Přemek Ulman (6). Svým obrazem chaloupky podle reálné předlohy přispěje také zpěvák Marian Vojtko. Ten má malování jako koníček a věnuje se mu v ateliéru Beaux Arts.

„Projekt Galavečera na Draka mě oslovil nejen tím, že pomáhá potřebným, ale také tím, jaký má celkový charakter. Těším se na krásnou show s mnoha zajímavými příběhy, a i svým vystoupením bych rád přispěl k tomu, aby bylo o projektu slyšet a mohl ještě efektivněji podporovat nemocné. A protože se v poslední době věnuji pod vedením mojí kamarádky Markéty Grimaux malbě, rozhodl jsem se také darovat jeden ze svých obrazů do aukce,“ říká ke své účasti na projektu Marian Vojtko.

Autor: Cen

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Dnes ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

Písecká brána zve na Velikonoční koncert

Dnes ve 13:08

Ve čtvrtek 30. března se od 18 hodin koná v Praze 6 v Písecké bráně Jarní velikonoční koncert sopranistek Ady Bílkové a Lucie Laubové, které zazpívají české a světové melodie W. A. Mozarta, L. Janáčka a A. Dvořáka. Klavírní doprovod František Fiala. Vstup...

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Dnes v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Dnes v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Dnes v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

Včera v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

Včera v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

Včera v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

Včera v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

Včera v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Koncert: Děti dětem

25. března 2023 v 10:25

Benefiční koncert Děti dětem v sobotu 1. dubna. V postním duchu se představí od 17 hodin v kostele sv. Petra Na Poříčí Chlapecký sbor Bruncvík. Výtěžek bude letos věnován organizaci Člověk v tísni.

Pašijová hra před Loretou

25. března 2023 v 07:09

V sobotu 29. dubna uvidíte na Loretánském náměstí Pašijovou hru.

Další články
Nahoru