Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražský životVíkend

Dračí aukce chystá slavnostní zábavný večer plný hvězd v Obecním domě

11. 3. 2023
První „dračí aukce“ obrazů a uměleckých předmětů podpoří nemocné s ochabováním svalů částkou 35 tisíc korun. Na online aukci Nadačního fondu Spolu na Draka se vydražil obraz symbolu projektu – draka, který namalovaly herečka Michaela Pecháčková a moderátorka Lucie Ptáčková. Při Galavečeru Na Draka 11. března v Obecním domě se připojí také zpěvák Marian Vojtko, který věnuje jeden ze svých obrazů krajiny. 

Peníze získají děti a mladí lidé trpící genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA). Vstupenky na zábavnou show si může koupit každý.

V sobotu 11. března bude co slavit. Chybět nebudou No Name, Pyroterra, Marian Vojtko, Michaela Pecháčková, Michaela Tomešová, Karolína Neuvirthová, Party Leaders, sbor Cancioneta Praga nebo DJ Roxtar. „Za šest let fungování přispěl projekt k tomu, že od začátku loňského roku pojišťovny hradí preventivní novorozenecký screening již i na Spinální svalovou atrofii. Tento krok umožní odhalit případné onemocnění včas a dává pacientům velkou naději na normální život,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

Během večera se uskuteční druhá, tichá aukce obrazů i různých uměleckých předmětů, jejíž výtěžek si v letošním roce rozdělí Adam Kratochvíl (27) a Přemek Ulman (6). Svým obrazem chaloupky podle reálné předlohy přispěje také zpěvák Marian Vojtko. Ten má malování jako koníček a věnuje se mu v ateliéru Beaux Arts.

„Projekt Galavečera na Draka mě oslovil nejen tím, že pomáhá potřebným, ale také tím, jaký má celkový charakter. Těším se na krásnou show s mnoha zajímavými příběhy, a i svým vystoupením bych rád přispěl k tomu, aby bylo o projektu slyšet a mohl ještě efektivněji podporovat nemocné. A protože se v poslední době věnuji pod vedením mojí kamarádky Markéty Grimaux malbě, rozhodl jsem se také darovat jeden ze svých obrazů do aukce,“ říká ke své účasti na projektu Marian Vojtko.

Autor: Cen

Výstava: Josef Sudek a Fotoklub Praha

Dnes v 15:05

Po 1. světové válce patřil k významným hybatelům fotografického dění vedle profesionálů pražský Český klub fotografů amatérů. Řada nových členů ale přicházela s podstatně jinou životní zkušeností i názory na tvorbu. V reakci na názorový nesoulad založilo několik mladých 3. června 1922 vlastní...

Tři kameny zmizelých jsou nově v Praze 7

Dnes v 08:46

Chodníky před domy v ulicích U Sparty 14 a U Průhonu 30 od 19. června připomínají tři oběti nacistického režimu: JUDr. Evžena Šterna, Karla Seinera a Jindřicha Seinera.

Vysočanská Nokturna Prahy 9 v červenci

Dnes v 05:46

Cyklus koncertů vážné hudby Vysočanská Nokturna Prahy 9 pokračuje i v červenci. Čtyři čtvrteční podvečery jsou v Parku Zahrádky a na vinici Máchalka pro zájemce zdarma. Koncerty budou pro zájemce připraveny i v srpnu.

Hudba na hradbách: Patrik Vondráček Quartet

Dnes v 05:13

Poslední z koncertů v tomto pololetí, které Praha 2 pořádá na Bastionu v rámci cyklu Hudba na hradbách, se koná v úterý 25. června. Začíná se v 18 hodin.

Hudba v Heroldových sadech

Včera ve 20:26

Praha 10 zve na koncert do Heroldových sadech. Začíná se v 19:30 hodin.

Výstava vítězů soutěže dětí z MŠ a ZŠ

Včera v 11:56

Ve středu 19. června proběhla za účasti radního pro kulturu, sport a školství Prahy 1 Davida Bodečka a zastupitelky Evy Špačkové vernisáž výstavy vítězných výtvorů soutěže určené pro dětí z mateřských a základních škol v Praze 1.

Osudy zajímavých osobností očima žáků z Prahy 2

Včera v 11:24

Disidentka a dcera Kamily Moučkové, dcera statkáře živořícího v 50. letech v cihelně, válečný utečenec nebo divadelní a filmový herec, jehož dětství zasáhl proces s Miladou Horákovou. Tyto a mnoho dalších fascinujících příběhů přinášejí žáci z Prahy 2, kteří se zapojili do dokumentaristického...

V The Loop Jazz clubu vystoupí Skety

Včera v 10:03

Blíží se další akce v hostivařském The Loop Jazz clubu. V rámci festivalu Prague Proms se ve čtvrtek 29. června představí vokální soubor SKETY a předvede průřez svým repertoárem.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 26. týden

Včera v 07:43

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Čtyřicet let v srdci Hostivaře

23. června 2024 ve 21:03

Oslava výročí ZŠ Hostivař se koná ve čtvrtek 25. června od 16 hodin.

Další články
Nahoru