Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
KoncertyPražský životVíkend

Dračí aukce chystá slavnostní zábavný večer plný hvězd v Obecním domě

11. 3. 2023
První „dračí aukce“ obrazů a uměleckých předmětů podpoří nemocné s ochabováním svalů částkou 35 tisíc korun. Na online aukci Nadačního fondu Spolu na Draka se vydražil obraz symbolu projektu – draka, který namalovaly herečka Michaela Pecháčková a moderátorka Lucie Ptáčková. Při Galavečeru Na Draka 11. března v Obecním domě se připojí také zpěvák Marian Vojtko, který věnuje jeden ze svých obrazů krajiny. 

Peníze získají děti a mladí lidé trpící genetickým onemocněním ochabování svalů – Spinální muskulární atrofií (SMA). Vstupenky na zábavnou show si může koupit každý.

V sobotu 11. března bude co slavit. Chybět nebudou No Name, Pyroterra, Marian Vojtko, Michaela Pecháčková, Michaela Tomešová, Karolína Neuvirthová, Party Leaders, sbor Cancioneta Praga nebo DJ Roxtar. „Za šest let fungování přispěl projekt k tomu, že od začátku loňského roku pojišťovny hradí preventivní novorozenecký screening již i na Spinální svalovou atrofii. Tento krok umožní odhalit případné onemocnění včas a dává pacientům velkou naději na normální život,“ říká Jakub Kopecký, organizátor Galavečeru na Draka.

Během večera se uskuteční druhá, tichá aukce obrazů i různých uměleckých předmětů, jejíž výtěžek si v letošním roce rozdělí Adam Kratochvíl (27) a Přemek Ulman (6). Svým obrazem chaloupky podle reálné předlohy přispěje také zpěvák Marian Vojtko. Ten má malování jako koníček a věnuje se mu v ateliéru Beaux Arts.

„Projekt Galavečera na Draka mě oslovil nejen tím, že pomáhá potřebným, ale také tím, jaký má celkový charakter. Těším se na krásnou show s mnoha zajímavými příběhy, a i svým vystoupením bych rád přispěl k tomu, aby bylo o projektu slyšet a mohl ještě efektivněji podporovat nemocné. A protože se v poslední době věnuji pod vedením mojí kamarádky Markéty Grimaux malbě, rozhodl jsem se také darovat jeden ze svých obrazů do aukce,“ říká ke své účasti na projektu Marian Vojtko.

Autor: Cen

Vánoční koncert v kostele sv. Václava

Dnes v 15:03

Praha 10 a vršovická farnost pořádají vánoční koncert v kostele sv. Václava s pěveckým sborem Vox Nymburgensis.

Praha 6: Zahajovací koncert Vánoc

Dnes ve 12:32

Praha 6 zve na zahájení vánočního programu slavnostním koncertem v kostele církve Československé husitské 7. prosince od 17 hodin.

Kostelní slavnosti: J. J. Ryba Česká mše vánoční

Dnes v 07:38

Poslední letošní Kostelní slavnosti se konají v pondělí 18. prosince od 18 hodin v kostele sv. Jindřicha a Kunhuty u Jindřišské věže.

Praha 13: Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému

Včera ve 20:06

V neděli 3. prosince se od 17 hodin uskuteční v Centrálním parku Prahy 13 u Kuželkárny Sousedské koledování se slavnostním rozsvícením betlému. „Přijďte si zazpívat, nebo se jen zaposlouchat do hlasů svých sousedů, přátel a lidí kolem sebe. Budeme společně zpívat známé vánoční koledy za doprovodu...

Adventní neděle v zahradě Strakovy akademie

Včera v 08:09

Úřad vlády pořádá cyklus adventních nedělí v zahradě Strakovy akademie. První z nich se uskuteční v neděli 3. prosince.

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

Včera v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Koncerty v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě

Včera ve 02:00

Na Vyšehradě si můžete během adventu poslechnout jeden adventní a dva vánoční koncerty.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

30. listopadu 2023 ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

29. listopadu 2023 v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Ivo Kahánek vystoupí s recitálem v Rudolfinu

28. listopadu 2023 ve 14:43

V rámci cyklu FOK Světová klavírní tvorba vystoupí v sobotu 9. prosince v pražském Rudolfinu oblíbený český klavírista Ivo Kahánek. Zahraje díla Franze Schuberta, Antonína Dvořáka, Viktora Kalabise a Roberta Schumanna.

Další články
Nahoru