dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Dozorčí rada: ředitel dopravního podniku skončí hned
Dopravní podnik bude mít po roce opět jiného ředitele. Ilustrační foto: DPP

Dozorčí rada: ředitel dopravního podniku skončí hned

Dozorčí rada pražského dopravního podniku dnes přijala rezignaci ředitele Milana Křístka. Ten chtěl v čele největší městské firmy v České republice skončit na konci listopadu, to však radní neakceptovali. Ve funkci tak nevydržel ani rok. Dnes končí Křístek v čele předsedy představenstva podniku, odvolání z funkce ředitele firmy je tak jen již formalita, která proběhne v řádu dnů.

Horkým kandidátem dozorčí rady na uvolněnou funkci je ředitel českobudějovického dopravního podniku Jaroslav Ďuriš. Ten se loni umístil na druhém místě výběrového řízení za Křístkem.

Město odvolanému šéfovi dopravního podniku vyčítalo více věcí, například návrh na zdražení jízdného v MHD, nebo nedostatečnou aktivitu při jednání o smlouvách na dodávky nových tramvají ForCity, které jsou obrovskou zátěží pro pražský rozpočet.

Křístkova reakce na sebe nenechala dlouho čekat

„Tímto krokem někteří zástupci vlastníka potvrdili, že řešení měli již dopředu připravené,“ uvedl v reakci na své odvolání Milan Křístek.

„Osobně doufám, že tento krok povede ke skutečnému a bezodkladnému řešení finanční koncepce a stabilizaci Dopravního podniku hl. m. Prahy, která je v rukou vlastníka – tedy politiků hlavního města Prahy,“ sdělil dále ve svém prohlášení.

Zároveň věří, že probíhající audit stavby metra do Motola bude řádně dokončen a nové vedení Dopravního podniku bude okamžitě řešit aktuální problém s obstaravatelem stavby, kterou je společnost Inženýring dopravních staveb.

O tom, že spoustu věcí vidí jinak, než vedení Prahy, svědčí vyjádření ke kritizovanému jednání o nových tramvajích ForCity.

„Svému nástupci přenechávám zejména transparentní systém nákupu zboží a služeb a maximálně možnou vyjednávací pozici pro reálnou úpravu smluvního vztahu s dodavatelem tramvají,“ dodal.


Další články
Nahoru