dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Sobota - jasno
3°C
Dovolenkový kufr vášnivého kuřáka? Ne ne, celníkům uvízl v síti pašerácký úlovek
Kufr napěchovaný neokolkovanými cigaretami. Foto: Celní správa ČR

Dovolenkový kufr vášnivého kuřáka? Ne ne, celníkům uvízl v síti pašerácký úlovek

Koncem minulého týdne odhalili celníci na letišti Václava Havla v Ruzyni v příručních zavazadlech 300 kartonů neokolkovaných cigaret, které dovážel 39letý cizinec cestující na pravidelné lince Manila – Dubaj – Praha.

„Celkem bylo nalezeno 56 800 kusů cigaret. Únik na cle a daních, který budou po muži vymáhány, je více než 215 tisíc korun,“ uvedla mluvčí ruzyňských celníků Šárka Miškovská.

Na kontraband narazili celníci při běžné kontrole zavazadel cestujících, kdy je upoutalo velké množství podlouhlých předmětů ve třech látkových taškách, batohu a kufru.

pasovane-cigarety-nahled Při fyzické kontrole zavazadel nalezli 189 kartónů cigaret značky LD, 42 kartónů cigaret značky P&S Red, 38 kartónů cigaret značky Pall Mall, 6 kartónů cigaret značky Winston a 5 kartónů cigaret značky Lucky Strike Original Red a 4 kartóny cigaret značky Prince, které nebyly označeny českou tabákovou nálepkou.

„Cizinec byl předán Policii ČR s návrhem na sdělení obvinění pro podezření ze spáchání trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné platby,“ dodala Šárka Miškovská.

Podobný případ celníci řešili i v prosinci, kdy v kufru třicetiletého muže cestujícího z Moskvy našli téměř stovku kartónů pašovaných cigaret. Únik na daních a clu byl tehdy 79 000 korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru