Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 14°C
Pátek 7. 5. 2021
Svátek má Stanislav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku přesahující deset milionů korun. 

„Především v dnešní složité době je třeba podpořit oblasti, které jsou aktuální situací nejvíce zasaženy. Musíme také myslet i na nejbližší budoucnost, tedy na dobu tzv. pocovidovou. Proto jsem ráda, že jsme našli shodu na tom, které oblasti z peněz městské části podpoříme a v jaké výši,“ říká ke schválení dotačních programů starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Sama starostka Zajíčková překládala návrh na podporu dotačních programů v oblastech školství a rozvoje občanské společnosti.

„Občanská společnost a její angažovanost je nedílnou součástí života každé městské části. Sami jsme v těchto dnech svědkem toho, jak se občané žijící v naší městské části aktivně zapojili do dotazníkového šetření zaměřeného na kvalitu života v Praze 5. Na podporu programů cílících na rozvoj občanské společnosti se v příštím roce chystáme vyčlenit bezmála milion korun. Aby Praha 5 byla vyspělou občanskou společností, nesmí zapomínat na podporu dětí a mládeže. Proto na programy zaměřené na pořádání volnočasových aktivit, jako jsou tábory, sportovní akce a podobné, půjde v roce 2021 celkem 1 500 000 korun,“ informuje starostka Zajíčková.

Jednu z největších částek, více jak šest milionů korun, plánuje pátá městská část v příštím roce vyčlenit na podporu projektů v oblasti sportu.

„Dotace v oblasti bude směřovat především na neziskové organizace působící na území Prahy 5, které se dlouhodobě věnují organizaci sportovní výchovy mládeže,“ prozrazuje radní pro sport, zahraniční vztahy a podporu podnikání David Dušek.

Praha 5, která je známá svou péčí o životní prostředí a městskou zeleň, bude v příštím roce rozdělovat v oblasti ekologie celkem 650 000 korun.

„Oblast životního prostředí je pro nás jednou z nejzásadnějších. Alokovanou částku v environmentální oblasti udělíme výhradně programům a projektům, které budou akcentovat ochranu veřejného prostoru, péči o zeleň, environmentální výchovu, péči o nemocné či odložené živočichy a rozvoj komunitních zahrad na území Prahy 5,“ vysvětluje místostarosta Lubomír Brož, v jehož gesci jsou oblasti veřejného prostoru a životního prostředí.

Více než čtyři miliony korun plánuje Praha 5 v příštím roce rozdělit na podporu kulturních aktivit a na zachování a obnovu nemovitých památek na území městské části.

„O dotaci na obnovu a zachování nemovitého kulturního dědictví mohou zažádat subjekty, které z hlediska projektového, restaurátorského a stavebníhozabývají přímo zachování a obnovou autentické památkové hodnoty. Pro takové programy a projekty jsme připraveni vyčlenit z rozpočtu částku bezmála jeden a čtvrt milionu korun,“ říká místostarosta a radní pro kulturu a obnovu památek Lukáš Herold.PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

PinCity Prahy 4 je modernější

5. května 2021 v 10:06

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které platformu PinCity provozují. Platforma umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde...

Praha 15: Podávejte projekty do participativního rozpočtu

4. května 2021 ve 13:53

Do 19. května je možné podávat své návrhy do participativního rozpočtu Prahy 15. V rámci této výzvy jsou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území Prahy 15 – Hostivaře nebo Horních Měcholup na pozemcích svěřených městské části...

Další články
Nahoru