Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 8. 12. 2021
Svátek má Květoslava
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku přesahující deset milionů korun. 

„Především v dnešní složité době je třeba podpořit oblasti, které jsou aktuální situací nejvíce zasaženy. Musíme také myslet i na nejbližší budoucnost, tedy na dobu tzv. pocovidovou. Proto jsem ráda, že jsme našli shodu na tom, které oblasti z peněz městské části podpoříme a v jaké výši,“ říká ke schválení dotačních programů starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Sama starostka Zajíčková překládala návrh na podporu dotačních programů v oblastech školství a rozvoje občanské společnosti.

„Občanská společnost a její angažovanost je nedílnou součástí života každé městské části. Sami jsme v těchto dnech svědkem toho, jak se občané žijící v naší městské části aktivně zapojili do dotazníkového šetření zaměřeného na kvalitu života v Praze 5. Na podporu programů cílících na rozvoj občanské společnosti se v příštím roce chystáme vyčlenit bezmála milion korun. Aby Praha 5 byla vyspělou občanskou společností, nesmí zapomínat na podporu dětí a mládeže. Proto na programy zaměřené na pořádání volnočasových aktivit, jako jsou tábory, sportovní akce a podobné, půjde v roce 2021 celkem 1 500 000 korun,“ informuje starostka Zajíčková.

Jednu z největších částek, více jak šest milionů korun, plánuje pátá městská část v příštím roce vyčlenit na podporu projektů v oblasti sportu.

„Dotace v oblasti bude směřovat především na neziskové organizace působící na území Prahy 5, které se dlouhodobě věnují organizaci sportovní výchovy mládeže,“ prozrazuje radní pro sport, zahraniční vztahy a podporu podnikání David Dušek.

Praha 5, která je známá svou péčí o životní prostředí a městskou zeleň, bude v příštím roce rozdělovat v oblasti ekologie celkem 650 000 korun.

„Oblast životního prostředí je pro nás jednou z nejzásadnějších. Alokovanou částku v environmentální oblasti udělíme výhradně programům a projektům, které budou akcentovat ochranu veřejného prostoru, péči o zeleň, environmentální výchovu, péči o nemocné či odložené živočichy a rozvoj komunitních zahrad na území Prahy 5,“ vysvětluje místostarosta Lubomír Brož, v jehož gesci jsou oblasti veřejného prostoru a životního prostředí.

Více než čtyři miliony korun plánuje Praha 5 v příštím roce rozdělit na podporu kulturních aktivit a na zachování a obnovu nemovitých památek na území městské části.

„O dotaci na obnovu a zachování nemovitého kulturního dědictví mohou zažádat subjekty, které z hlediska projektového, restaurátorského a stavebníhozabývají přímo zachování a obnovou autentické památkové hodnoty. Pro takové programy a projekty jsme připraveni vyčlenit z rozpočtu částku bezmála jeden a čtvrt milionu korun,“ říká místostarosta a radní pro kulturu a obnovu památek Lukáš Herold.Autor: TZ, red

Umělecká škola Klementa Slavického dostane peníze na dofinancování stavby

Dnes v 11:25

Pražští radní odsouhlasili poskytnutí investiční dotace městské části Praha 16 na dofinancování stavby nové budovy Základní umělecké školy (ZUŠ) Klementa Slavického v celkové výši 3 milionů korun.

Startup Night propojí pražské univerzity a inovativní nápady

Dnes v 07:59

Propojit studenty z pražských vysokých škol, kteří se zajímají o inovace, startupy a společensky prospěšné podnikání, chce akce Startup Night. Poprvé se uskuteční 9. prosince večer v Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy (PIC) a představí několik úspěšných univerzitních startupů....

Radnice darovala policistům zdravotnické batohy

Dnes v 07:26

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal, radní Petr Jirava a vedoucí oddělení krizového řízení předali koncem listopadu dar – plně vybavené zdravotnické batohy – příslušníkům Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) v Praze-Ďáblicích. 

Poříční policie dostane moderní hlídkový člun

Dnes v 07:10

Praha posílí bezpečnost na Vltavě. Radní podpořili poskytnutí finanční podpory ve výši šesti milionů korun na pořízení hlídkové člunu včetně potřebného příslušenství a vybavení pro Poříční oddělení odboru služby pořádkové policie Krajského ředitelství Policie hl. m....

Praha 5 zvažuje zavedení bilingvní výuky na školách

Včera v 18:06

Praha 5 si pohrává s myšlenkou, že by v několika školách, které zřizuje, podpořila zavedení bilingvní výuky. Na svém facebookovém profilu to uvedla poslankyně a starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS).

Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu podpořil magistrát

Včera v 11:06

Radní Prahy schválili individuální neinvestiční účelovou dotaci ve výši 120 tisíc korun na konání Mistrovství Evropy seniorských týmů v šachu. Akce se historicky poprvé uskutečnila na území České republiky, konkrétně se konala v termínu od 29. srpna do 8. září 2021 v pražském Hotelu Don...

Praha 4 vyhlásila dotační programy pro rok 2022

Včera v 08:53

Praha 4 dlouhodobě podporuje fyzické osoby a nestátní neziskové organizace, které systematicky pečují o obyvatele městské části, nebo svou činností přispívají k prevenci bezpečnosti a sociálně patologických jevů a integraci národnostních menšin, pomáhají rozvíjet volnočasové a jiné aktivity...

Město uvolní na nákupy vybavení do škol další peníze

Včera v 08:48

Radou hl. m. Prahy byl odsouhlasen tisk na malé investiční akce a nákupy na pražských středních školách za celkem 15 milionů korun. Součástí materiálu je i pořízení koncertního křídla značky Steinway & Sons pro Pražskou konzervatoř Na Rejdišti v hodnotě 4 milionů...

Další články
Nahoru