Dnes Pátek - skorojasno 1°C
Zítra Sobota - polojasno 1°C
Pátek 4. 12. 2020
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Dotační programy na rok 2021 vyhlásila Praha 5

Rada městské části Praha 5 schválila vyhlášení dotačních programů pro rok 2021. Stejně jako v letech minulých podpoří účelovou dotací projekty v oblasti kultury, životního prostředí, sportu, školství a rozvoje občanské společnosti. Na dotační programy plánuje Praha 5 v příštím roce věnovat částku přesahující deset milionů korun. 

„Především v dnešní složité době je třeba podpořit oblasti, které jsou aktuální situací nejvíce zasaženy. Musíme také myslet i na nejbližší budoucnost, tedy na dobu tzv. pocovidovou. Proto jsem ráda, že jsme našli shodu na tom, které oblasti z peněz městské části podpoříme a v jaké výši,“ říká ke schválení dotačních programů starostka městské části Praha 5 Renáta Zajíčková.

Sama starostka Zajíčková překládala návrh na podporu dotačních programů v oblastech školství a rozvoje občanské společnosti.

„Občanská společnost a její angažovanost je nedílnou součástí života každé městské části. Sami jsme v těchto dnech svědkem toho, jak se občané žijící v naší městské části aktivně zapojili do dotazníkového šetření zaměřeného na kvalitu života v Praze 5. Na podporu programů cílících na rozvoj občanské společnosti se v příštím roce chystáme vyčlenit bezmála milion korun. Aby Praha 5 byla vyspělou občanskou společností, nesmí zapomínat na podporu dětí a mládeže. Proto na programy zaměřené na pořádání volnočasových aktivit, jako jsou tábory, sportovní akce a podobné, půjde v roce 2021 celkem 1 500 000 korun,“ informuje starostka Zajíčková.

Jednu z největších částek, více jak šest milionů korun, plánuje pátá městská část v příštím roce vyčlenit na podporu projektů v oblasti sportu.

„Dotace v oblasti bude směřovat především na neziskové organizace působící na území Prahy 5, které se dlouhodobě věnují organizaci sportovní výchovy mládeže,“ prozrazuje radní pro sport, zahraniční vztahy a podporu podnikání David Dušek.

Praha 5, která je známá svou péčí o životní prostředí a městskou zeleň, bude v příštím roce rozdělovat v oblasti ekologie celkem 650 000 korun.

„Oblast životního prostředí je pro nás jednou z nejzásadnějších. Alokovanou částku v environmentální oblasti udělíme výhradně programům a projektům, které budou akcentovat ochranu veřejného prostoru, péči o zeleň, environmentální výchovu, péči o nemocné či odložené živočichy a rozvoj komunitních zahrad na území Prahy 5,“ vysvětluje místostarosta Lubomír Brož, v jehož gesci jsou oblasti veřejného prostoru a životního prostředí.

Více než čtyři miliony korun plánuje Praha 5 v příštím roce rozdělit na podporu kulturních aktivit a na zachování a obnovu nemovitých památek na území městské části.

„O dotaci na obnovu a zachování nemovitého kulturního dědictví mohou zažádat subjekty, které z hlediska projektového, restaurátorského a stavebníhozabývají přímo zachování a obnovou autentické památkové hodnoty. Pro takové programy a projekty jsme připraveni vyčlenit z rozpočtu částku bezmála jeden a čtvrt milionu korun,“ říká místostarosta a radní pro kulturu a obnovu památek Lukáš Herold.Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

Včera v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru