Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 23°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dotační program pro rok 2024 vyhlásí Praha 10, rozdělí 33,4 milionu korun
Radnice Prahy 10 sídlí ve Vršovicích. Foto: archiv

Dotační program pro rok 2024 vyhlásí Praha 10, rozdělí 33,4 milionu korun

Žákovský sport, ale i kulturní akce nebo aktivity, které pomáhají životnímu prostředí, jednorázové i dlouhodobé, chce Praha 10 co nejvíce podporovat. Ze svého rozpočtu proto vyčlení 33,4 milionů korun na Dotační program pro rok 2024 a občané tak mohou opět žádat o podporu ve čtyřech oblastech – v kultuře, sportu, sociální a zdravotní oblasti a v ochraně životního prostředí a udržitelném rozvoji. Odborné semináře pro zájemce proběhnou letos 2. až 4. října. O dotace, kterými radnice tradičně podporuje své obyvatele a organizace bude možné žádat od 16. do 31. října.

Pro žadatele o dotace uspořádá městská část celkem tři semináře, na nichž jim bude prezentovat celý administrativní proces dotací a zodpoví dotazy těch, kteří se o podporu chtějí ucházet. Městská část se bezplatnými semináři snaží předejít tomu, aby žadatelé dělali zbytečné formální chyby.

„Je skvělé, že přesto, že Praha 10 musí šetřit, mohli jsme z rozpočtu vyčlenit na podporu místních spolků a organizací stejnou částku jako loni, tedy více jak 33 milionů korun. Podporujeme tak ty, ke kterým stát nedosáhne, ale kteří v Praze 10 odvádí skvělou práci pro ostatní. Krom dostatku peněz se letos podařilo ještě pár dalších změn, jako je zjednodušení procesu žádání o dotace. Dříve museli žadatelé přikládat často zbytečně dokumenty, toho se letos zbaví,“ říká místostarosta Radek Lojda (TOP 09).

Semináře pro žadatele proběhnou ve třech termínech, a to v pondělí 2. října od 16:00 do 18:00 hodin, o den později v časech 10:00 – 12:00 hodin a ve středu 4. října 2023 pak v rozmezí 16:00 – 18:00 hodin. Ve všech případech se semináře uskuteční na radnici, konkrétně v 5. patře budova B učebna 505, Vršovická 68, Praha 10.

 „Naším cílem a pro dobro celé Prahy 10 je, aby žádostí bylo co nejvíce a abychom nepřicházeli o kvalitní nápady kvůli administrativě. Všem, kteří se chtějí ucházet o finanční podporu, proto naše semináře vřele doporučuji,“ vysvětluje Radek Lojda.

Samotné podání pak bude možné od 16. do 31. října 2023, kdy se příjem žádostí uzavře. Informace ohledně podání žádostí jsou dostupné na webu MČ Praha 10 (https://praha10.cz/dotace/dotacni-rizeni-2024).

„Díky systematické a kontinuální podpoře disponují místní spolky velmi pestrou paletou volnočasových, společenských, sportovních a kulturních aktivit. Naším úkolem je pomáhat jim, protože za své prospěšné projekty dýchají a posouvají je dál,“ dodává starosta Prahy 10 Martin Valovič (ODS).

Městská část bude žádosti přijímat elektronicky, prostřednictvím systému Grantys. Žádost je však současně třeba ještě podat buď datovou schránkou, nebo v tištěné podobě formou osobního předání na podatelně MČ Prahy 10 nebo poštovní službou.


Autor: Hla

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru