Dnes Čtvrtek - polojasno 13°C
Zítra Pátek - bourky 13°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Dotační program podpoří inovační akce

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila 5 milionů korun.

Program je určen k podpoře dvou typů akcí: Na podporu akcí k popularizaci a vzdělávání v oblasti inovací Praha vyčlenila 3 miliony korun. Další 2 miliony korun jsou určeny na podporu akcí typu veletrhů, výstav a fór, které pomáhají propojovat a rozvíjet startupy a malé a střední podniky v oblastech umělé inteligence, vesmírných aktivit, biotechnologií, urbánních inovací a inovací ve vzdělávání, které vyplývají z platné Regionální inovační strategie hlavního města Prahy (RIS3)

„Praha dlouhodobě podporuje akce uvedeného druhu, jen v uplynulých 3 letech vyhověla žádostem v objemu milionů korun. Hlavním cílem vytvoření dotačního programu je zpřehlednění procesu poskytování dotací s tímto účelem, maximální transparentnost dotačního prostředí a podpora rozvoje inovačního ekosystému v hl. m. Praze,“ říká radní pro oblast ICT, Smart City, vědy, výzkumu a inovací Daniel Mazur. 

O dotace budou moci v termínu od 13. do 24. května žádat pořadatelé akcí, které se již konají opakovaně na území hl. m. Prahy, mají minimálně dvouletou historii a prezenční účast nejméně 200 registrovaných zájemců. 

Podstatná část programu musí být v souladu s cíli Regionální inovační strategie hlavního města Prahy, jako je podpora nadaných žáků od počátku jejich vzdělávání, zvýšení míry podnikatelství absolventů terciárního vzdělávání, usnadnění rozvoje nových inovativních malých a středních podniků a rozvoj inovační infrastruktury pro začínající inovativní firmy. 

Maximální výše dotace na jednotlivou akci je 1 milion Kč. Žádosti posoudí Komise Rady hl. m. Prahy pro vědecko-technologický park a inovační prostředí metropolitní oblasti Prahy a o udělení dotací následně rozhodne Rada hl. m. Prahy.


Autor: red

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

Včera ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru