Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dotaci 7,1 milionu korun na výměnu kotlů rozdělí Praha mezi 72 žadatelů
Smog v Praze. Ilustrační foto: archiv

Dotaci 7,1 milionu korun na výměnu kotlů rozdělí Praha mezi 72 žadatelů

Pražský magistrát podpoří žadatele o dotaci na výměnu kotlů za ekologičtější způsob vytápění dohromady zhruba 7,1 miliony korun. Podpoří 72 projektů. Většina peněz bude využita na instalace tepelných čerpadel. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní.

Peníze jsou určené pro nízkopříjmové rodiny. Pořízení ekologického vytápění do domácností má přispět ke zlepšování kvality ovzduší. Peníze na tyto dotace dostává magistrát od ministerstva životního prostředí.

Na magistrát dorazilo 316 žádostí, z nichž schválených je 72, dalších 55 jich bylo vyřazeno kvůli nedodržení některé z podmínek. Na vyřízení pak čeká 46 žádostí, protože žadatelé musejí doplnit dokumenty nebo je úřad ještě nestihl vyhodnotit.

Projekt je zaměřen na vlastníky rodinných domů, bytů nebo trvale obývaných staveb původně určených pro rekreaci, kteří k vytápění stále používají ekologicky nevyhovující kotel na pevná paliva a spadají do skupiny nízkopříjmových domácností.

V roce 2022 byly podmínky programu upraveny a už není možné získat dotaci na výměnu neekologického zdroje vytápění za plynový kotel.

Za dobu trvání programu, jehož cílem je zlepšit životní prostředí, podpořil magistrát podle dokumentu téměř 54 000 domácností celkovou částkou přes 670,6 milionu korun.


Autor: ČTK

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru