dnes
Sobota - zatazeno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - jasno
14°C

Dotace z rezervy na investice pro městské části

V rámci rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2017 je zapracována rezerva pro městské části na krytí investičních potřeb ve výši 1 267 mil. korun. Poskytování dotací z této rezervy upravují pravidla schválená na dnešním jednání Radou hl. m. Prahy. 

„Z rezervy budou podpořeny investiční projekty realizované městskými částmi zaměřené na rozvoj infrastruktury, kultury i sociální oblasti. Posuzována bude vždy potřebnost akce z hlediska přínosu pro rozvoj území nebo demografického vývoje,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, která návrh „Pravidel pro poskytování dotací z investiční rezervy pro městské části hl. m. Prahy v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy na rok 2017“ předložila.

Městská část hl. m. Prahy může uplatnit maximálně 3 žádosti. Termín pro podání žádostí je 10. února 2017.

Jak náměstkyně primátorky Eva Kislingerová připomněla, finanční vztahy k městským částem z rozpočtu hlavního města Prahy jsou meziročně vyšší, a to o 168 milionů korun. „Konkrétně to znamená, že jsme navýšili příspěvek na školství z 1360 korun na 2000 korun na jednoho žáka, což představuje růst o 81 milionů korun. Připravena je investiční rezerva pro jednotky sborů dobrovolných hasičů na výstavbu hasičských zbrojnic, a to ve výši 103 milionů korun, Počítáme rovněž se spolufinancováním projektů EU v celkové výši 200 milionů korun, což je stoprocentní nárůst oproti minulému roku. A v neposlední řadě jsme zřídili novou rezervu pro participativní rozpočty městských částí ve výši 50 milionů korun,“ upřesnila náměstkyně primátorky. 


Fotoexpo 2018

Včera v 19:56

Šestý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie v sobotu 20. října je určen pro všechny nadšené fotografy různých věkových kategorií a různých zaměření.

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Stav přírody. Výstava obrazů malířky Albíny Gorbíny

Včera v 17:48

Od středy 24. října najdete v Knihovně Antonína Švehly novou výstavu obrazů mladé amatérské malířky Albíny Gorbíny, která v Praze vystavuje vůbec poprvé.

Sobota: Dveře archivů dokořán

Včera v 09:46

V sobotu 20. října v době od 10 do 18 hodin navštivte Národní archiv a Státní oblastní archiv v Praze.

Nedělní Běžecká škola Prahy 6 ve Hvězdě

Včera v 09:32

Běžecký trénink pod odborným vedením, rozcvička, atletická abeceda, vlastní běžecký trénink a protažení na závěr.

Trofej v Hrdličkově muzeu člověka

Včera v 08:57

Slavnostní zahájení výstavy Štěpána Růžičky „Trofej“ se koná v pondělí 22. října od 18 hodin v Hrdličkově muzeu člověka.

Kotlářka slaví čtyřicítku

Včera v 08:52

Oslavte 40 let Kotlářky a přijďte si vyzkoušet, zda vás pálkovací hry nadchnou jako stovky dětí od jejího založení.

Palm Off Fest 2018 zve na bezplatné filmové projekce s diskuzemi

Včera v 08:16

Festival Palm Off Fest ve spolupráci s projektem KineDok nabídne v rámci doprovodného programu také bezplatné filmové projekce pro veřejnost a diskuse k několika výrazným snímkům. 

Lampionový průvod s divadélkem a opékáním

Včera v 08:14

Přijďte 11. listopadu na Poštovku strávit s dětmi příjemné odpoledne. Rodinné centrum Kamarád Chameleon zve rodiče s dětmi na lampionový průvod s divadélkem a opékáním. Akce se koná za podpory městské části Praha 5.

Nejlepší lezci se představí veřejnosti v rámci ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost

Včera v 08:12

Poslední říjnová sobota 27. a neděle 28. se ponese v duchu oslav naší republiky, mezi které mohou být beze sporu zařazeny i výkony českých sportovců světového formátu. V Metropoli Zličín se uskuteční ING Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost dospělých i mládeže. Fanoušci lezení...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Zítra: Drakiáda na Parukářce

Včera v 07:55

Na podzimní akci pro celou rodinu zve Praha 3.

Jak si stravou neublížit? Přednáší Jiří Hotzký

Včera v 07:41

Co bychom měli jíst, aby to našemu tělo co nejvíce prospělo, a čeho bychom se naopak měli vyvarovat?

Další krátké zprávy
Nahoru