dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - jasno
12°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C

Dotace z rezervy na investice pro městské části

V rámci rozpočtu hl. m. Prahy na rok 2017 je zapracována rezerva pro městské části na krytí investičních potřeb ve výši 1 267 mil. korun. Poskytování dotací z této rezervy upravují pravidla schválená na dnešním jednání Radou hl. m. Prahy. 

„Z rezervy budou podpořeny investiční projekty realizované městskými částmi zaměřené na rozvoj infrastruktury, kultury i sociální oblasti. Posuzována bude vždy potřebnost akce z hlediska přínosu pro rozvoj území nebo demografického vývoje,“ uvedla náměstkyně primátorky Eva Kislingerová, která návrh „Pravidel pro poskytování dotací z investiční rezervy pro městské části hl. m. Prahy v rozpočtu vlastního hl. m. Prahy na rok 2017“ předložila.

Městská část hl. m. Prahy může uplatnit maximálně 3 žádosti. Termín pro podání žádostí je 10. února 2017.

Jak náměstkyně primátorky Eva Kislingerová připomněla, finanční vztahy k městským částem z rozpočtu hlavního města Prahy jsou meziročně vyšší, a to o 168 milionů korun. „Konkrétně to znamená, že jsme navýšili příspěvek na školství z 1360 korun na 2000 korun na jednoho žáka, což představuje růst o 81 milionů korun. Připravena je investiční rezerva pro jednotky sborů dobrovolných hasičů na výstavbu hasičských zbrojnic, a to ve výši 103 milionů korun, Počítáme rovněž se spolufinancováním projektů EU v celkové výši 200 milionů korun, což je stoprocentní nárůst oproti minulému roku. A v neposlední řadě jsme zřídili novou rezervu pro participativní rozpočty městských částí ve výši 50 milionů korun,“ upřesnila náměstkyně primátorky. 


Zítra nepoteče voda na Hradčanech a ve Střešovicích

Dnes v 17:50

V úterý 19. února od 8 do 16 hodin bude přerušena dodávka pitné vody na Hradčanech a ve Střešovicích.

Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí: V sobotu nepojedou tramvaje

Dnes ve 14:46

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v sobotu 23. února od 8 do 20 hodin k přerušení provozu tramvají v úsecích Lazarská – Karlovo náměstí a Lazarská – Jiráskovo náměstí, v uvedeném směru.

Komentovaná prohlídka za umělecky cennými náhrobky

Dnes ve 14:37

Prohlídka se koná 25. února v 10: 30. Vstup volný.

Karneval pro děti v Praze 13

Dnes ve 12:08

Sportovní klub Hala Lužiny – všesportovní oddíl zve všechny děti v neděli 24. února v 15:30 na karneval na téma Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá.

Co tam mladík dělal v tuto dobu a v takovém stavu? Patnáctiletý puberťák bude mít co vysvětlovat

Dnes ve 12:05

Strážníci předali záchranné službě teprve 15 letého mladíka s 1,69 promile alkoholu v dechu. Případem se dále zabývá Policie ČR.

Masopust v Podkovářské v Praze 9

Dnes v 09:58

Tradiční masopustní postavy, tanec a soutěž o nejkrásnější masky.  Masopustní průvod do parku Podkovářská se koná 27. února, v 16:30 se masky setkají na terase před Edu Bubo klubem a užijí si diskotéku, před 17. hodinou se vydají v průvodu parkem.

Víkend: Tříkrálový trh pro dobrou věc

Dnes v 09:43

V sobotu 23. a v neděli 24. února si od 10 do 18 hodin můžete na trhu vybrat hračku či oblečení pro své ratolesti.

Praha 6 zve na Koncerty na kopci

Dnes v 09:11

Jarní cyklus Koncertů na kopci začne 20. února. Již tradiční pásmo koncertů podporuje radnice šesté městské části a díky tomu jsou koncerty nabízeny s dobrovolným vstupným. Zájemci uslyší flétnu napříč žánry, harfový koncert nebo Hořické pašie.

Nosíte šály a šátky? Přijďte na workshop a bazárek

Dnes v 07:48

Workshop vázání šátků, šál či kravat, jehož součástí bude i výměnný bazárek šál a šátků v sobotu 23. února.

Václav Vorlíček v Biu Oko

Dnes v 07:41

Zavzpomínat na mistra parodií, vědecko-fantastických filmů a rodinných komedií Václava Vorlíčka můžete v sobotu a v neděli 23. a 24. února. Bio Oko vybralo šest ikonických filmů z období 60. a 70. let, jejichž originalita zapůsobila na diváky i odbornou veřejnost.

Malé masopustní zabíjačkové hody na Heřmaňáku

Dnes v 07:35

V sobotu 23. února se na farmářském tržišti Heřmaňák na Řezáčově náměstí v Praze 7 budou podávat zabíjačkové speciality rodinného uzenářství Loužeckých. Poctivé jitrnice a jelítka, libová tlačenka, domácí škvarky, řemeslný špek a také na místě černá kroupová polévka a...

Středa: Masopust na Andělu

Včera v 11:34

Masopustní posvícení na pěší zóně Anděl ve středu 20. února.

Další krátké zprávy
Nahoru