Dnes Pondělí - polojasno 20°C
Zítra Úterý - polojasno 25°C
Pondělí 25. 9. 2023
Svátek má Zlata
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Dotace na výstavbu bytového domu v Horních Počernicích

Pražští radní v pondělí schválili návrh k udělení souhlasu pro žádost městské části Praha 20 o státní dotaci na výstavbu multigeneračního bytového domu s malometrážními byty.

Stavba domu v Horních Počernicích je nyní již dokončena a nyní je ve fázi kolaudačního řízení. Městská část požádala o zpětné udělení souhlasu s žádostí o dotaci z programu Nájemní bydlení administrovaného Státním fondem podpory investic. Hlavní město Praha již do akce investovalo 14,3 milionu korun a městská část částku 13,1 milionu korun. Přidělení dotace ve výši 5 milionů korun je v režimu de minimis.

„V Praze dlouhodobě chybí ubytovací kapacity a výstavba bytového domu obcí je jedním ze způsobů, jak můžeme tento stav zlepšit. Jsem rád, že městská část o státní podporu požádala a nepřetěžuje tak rozpočet obce,“ říká Zdeněk Kovářík, člen Rady hl. m. Prahy pro oblast financí, rozpočtu, fondů a podpory podnikání.
Autor: Cen

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru