Dnes Neděle - zatazeno 12°C
Zítra Pondělí - skorojasno 15°C
Neděle 17. 10. 2021
Svátek má Hedvika
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Dotace na rekonstrukci domova pro seniory a výstavbu bytového domu

Pražští radní doporučili další uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Téměř čtvrt miliardy bude použito na rekonstrukci a nástavbu domova pro seniory v Praze 14 a výstavbu bytového domu v Praze-Slivenci s dvaceti byty.

Praze 14 budou finanční prostředky poskytnuty za dodržení podmínek, že po dobu 20 let zajistí kapacitu sociálních služeb pobytového rázu nebo bydlení se zajištěním terénních sociálních služeb. Také musí zajistit provoz sociálních služeb nebo bydlení na nekomerční bázi. Městská část počítá se získáním dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí a v takovém případě část dotace vrátí.

Praze-Slivenci byla dotace poskytnuta za podmínky, že sedm z nově vzniklých dvaceti bytů bude Praha moci obsazovat svými cílovými skupinami, jako jsou například podporované profese.

Materiál bude ve čtvrtek 14. října schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

 


Autor: TZ, red

Praha 1: Uzavření úřadu

14. října 2021 v 10:47

Radnice první městské části informovala, že v pátek 29. října bude úřad městské části Praha 1 u provozně-technických důvodů uzavřen.

Praha 1 zřídila kontaktní místo pro řešení problémů s krátkodobým ubytováním

13. října 2021 v 10:39

Obyvatelům Prahy 1, postiženým negativními dopady krátkodobého ubytování v bytech, je určeno nové kontaktní místo zřízené při Výboru proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života Zastupitelstva Prahy 1.

Téma předškolního a školního vzdělávání na setkání v Praze 5

12. října 2021 ve 23:07

Tisková konference a setkání s aktéry MAP se bude konat 14. října od 16 hodin v ZŠ a MŠ Kořenského. Tématem bude předškolní a školní vzdělávání.

Další články
Nahoru