Dnes Středa - obcasny-dest 3°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 2°C
Středa 1. 2. 2023
Svátek má Hynek
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Dotace na rekonstrukci domova pro seniory a výstavbu bytového domu

Pražští radní doporučili další uvolnění finančních prostředků z Fondu rozvoje dostupného bydlení. Téměř čtvrt miliardy bude použito na rekonstrukci a nástavbu domova pro seniory v Praze 14 a výstavbu bytového domu v Praze-Slivenci s dvaceti byty.

Praze 14 budou finanční prostředky poskytnuty za dodržení podmínek, že po dobu 20 let zajistí kapacitu sociálních služeb pobytového rázu nebo bydlení se zajištěním terénních sociálních služeb. Také musí zajistit provoz sociálních služeb nebo bydlení na nekomerční bázi. Městská část počítá se získáním dotace z Ministerstva práce a sociálních věcí a v takovém případě část dotace vrátí.

Praze-Slivenci byla dotace poskytnuta za podmínky, že sedm z nově vzniklých dvaceti bytů bude Praha moci obsazovat svými cílovými skupinami, jako jsou například podporované profese.

Materiál bude ve čtvrtek 14. října schvalovat Zastupitelstvo hl. m. Prahy.

 


Autor: TZ, red

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

30. ledna 2023 ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru