dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Dotace na provoz školky pro postižené děti

Pražští radní včera souhlasili s dotací ve výši 24 milionů korun na rekonstrukci bývalých jeslí v Praze 4. Budova ve Znojemské ulici je ve špatném technickém stavu a její opravou by Městská část Praha 4 získala prostor pro umístění narůstajícího množství dětí předškolního věku. 

Ty chtěla původně umístit do objektu mateřské školy Aloyse Klara, který navštěvují postižené děti z celé metropole. Proti záměru se ovšem postavilo hlavní město, které je zřizovatelem, a nechtělo, aby tito handicapovaní předškoláci přišli o jedno z mála míst, které mohou navštěvovat.  

Výsledkem jednání je nakonec kompromis, kdy Městská část Praha 4 prodlouží městu výpůjčku objektu v Horáčkově ulici pro potřeby handicapovaných dětí na dalších 5 let a Praha na oplátku pro uspokojení poptávky umístění dětí v mateřských školách poskytne Praze 4 formou výpůjčky budovu ve Znojemské ulici a finančně pomůže s její nutnou opravou.

Mateřskou školu Aloyse Klara navštěvuje přes 60 dětí ve věku od 3 do 7 let se speciálními potřebami zraku, vadami řeči, kombinovanými vadami, vzácnými metabolickými poruchami a s poruchou autistického spektra.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru