Dnes Sobota - obcasny-dest 16°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 20°C
Sobota 18. 5. 2024
Svátek má Nataša
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dotace 45 milionů zajistí modernizaci přístrojů v Nemocnici Na Františku
Nemocnice na Františku. Foto: Karel Netolický

Dotace 45 milionů zajistí modernizaci přístrojů v Nemocnici Na Františku

Dotaci ve výši 45 milionů korun od Ministerstva pro místní rozvoj ČR na zkvalitnění zdravotní péče získala Nemocnice Na Františku (NNF), jejímž zřizovatelem je Praha 1. Městská část o tom informovala na svém webu.

„Jsme u

přímně rádi, že se nám tento projekt, který jsme dlouhodobě připravovali ve spolupráci se samotnou nemocnicí, podařilo úspěšně dotáhnout do konce,“ uvedl radní pro zdravotnictví Prahy 1 Michal Müller (ODS), do jehož gesce NNF spadá.

Dotace v přesné výši 44 979 731 korun bude poskytnuta z Operačního programu IROP prostřednictvím magistrátu. „Peníze budou použity na modernizaci přístrojového vybavení, díky čemuž bude možné poskytovat pacientům kvalitnější péči,“ upřesnil předseda Komise pro zdravotnictví a NNF Antonín Berdych.

„Nemocnice je klíčovým prvkem při zajištění dostupnosti akutní zdravotní péče v centru hlavního města,“ zdůraznil radní s tím, že nemocnice během uplynulých čtyř let prošla procesem transformace a modernizace, dařilo se rozvíjet stávající obory lékařské péče a zároveň zakládat nová oddělení.

„V následujících letech nás čekají mnohé výzvy. K těm nejdůležitějším patří zejména najít dlouhodobě fungující model spolupráce s Hlavním městem Prahou, které nemocnici výrazně podporuje, nastavit vhodný model financování nemocnice a zaměřit se na další rozvoj v oblasti poskytování zdravotní péče při optimalizaci všech stávajících procesů,“ uzavřel Müller.Zastupitelstvo Praha 1 loni v prosinci schválilo Koncepci rozvoje NNF v letech 2024 až 2028. Jedním z jejich hlavních bodů je právě rozvoj a zkvalitnění spektra péče poskytované NNF.

V nemocnici na Dvořákově nábřeží se loni na podzim otevřela nová zubní pohotovost. Hlavní město poskytlo dotaci ve výši 2,5 milionu korun na vybavení tohoto stomatologického pracoviště a dalších 870 000 korun na jeho provoz. Ten se dle Udženije osvědčil. Od zahájení provozu v říjnu do konce letošního února bylo v této ordinaci ošetřeno téměř 2000 dospělých i dětských pacientů.


Autor: puc

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

Včera ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

Včera v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Poslední rozloučení s Harapesem bude v Národním divadle

16. května 2024 v 18:25

Poslední rozloučení s tanečníkem a hercem Vlastimilem Harapesem, který zemřel ve středu ve věku 77 let, se uskuteční 27. května v poledne v Národním divadle (ND). Informoval o tom mluvčí ND Tomáš Staněk. Harapes, který byl dlouholetým baletním sólistou Národního divadla a později baletní soubor...

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Další články
Nahoru