dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
10°C
Dostihy a sázky. Další sezóna v Chuchli začíná
Nedělní odpoledne budou až do podzimu patřit v Chuchli dostihům. Ilustrační foto: www.praha16.cz

Dostihy a sázky. Další sezóna v Chuchli začíná

S týdenním zpožděním, které zavinila dlouhá zima, začíná dnes odpoledne dostihová sezóna v závodišti ve Velké Chuchli. Běží se Velká dubnová cena. Letos se příznivci pražských dostihů mohou těšit na celkem devatenáct závodních nedělí. O slavnostní zakončení sezóny se postará na konci října již 93. Cena prezidenta republiky.

Dostihové odpoledne začíná ve Velké Chuchli dnes v 14 hodin. Běží se 56. Velká dubnová cena a 39. Memoriál Rudolfa Deyla.

Velká dubnová cena je prvním významným dostihem sezóny, v němž se na univerzální trati 1800 metrů utkávají špičkoví čtyřletí a starší koně.

V Memoriálu Rudolfa Deyla pak nadějné tříleté klisny otestují svou připravenost před klasickou Jarní cenou klisen.

Celkem se dnes v Chuchli koná devět dostihů v půl hodinových intervalech. Ve 14 hodin se běží Cena Velké Chuchle. 1 400 metrů dlouhý 39. Memoriál Rudolfa Deyla má jako čtvrtý dostih dne start v 15:35. Následuje v 16:15 start Velké dubnové ceny.

Možností, jak se bavit pohledem na dramatické souboje a sázet na své favority, bude tedy hodně.

Soutěž o fotoaparát

Pro návštěvníky dostihového odpoledne je připraven doprovodný program – divácká anketa a slosování lístků o fotoaparát NIKON COOLPIX S3300. U vchodu do areálu nebo v infostánku uvnitř tribuny si lze vyzvednout anketní lístek a vyplněný jej vhodit do losovacího osudí, které bude umístěno u ceremoniálního paddocku.

Losování proběhne po dekorování vítězů hlavního dostihu, tedy zhruba v 16.30 hodin.

K závodišti se dá dopravit autem, autobusem, či vlakem. Až k hlavní tribuně jezdí ze Smíchovského nádraží autobus číslo 244. Do Velké Chuchle jezí ze smíchovského nebo hlavního nádraží každou půl hodinu příměstská vlaková linka S7. Součástí dostihového areálu je rozlehlé parkoviště.

Vstupenka na dostihy stojí pro dospělého 120 korun, ale studenti a držitelé In-karty ČD platí polovice. Majitelé celoročního kupónu opencard mají vstup zdarma.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru