dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Tip na neděli: dostihová sezóna v Chuchli pokračuje Jarní cenou klisen
Koně probíhají cílem v prostoru před hlavní tribunou. Ilustrační foto: Kenyh / Wikimedia Commons

Tip na neděli: dostihová sezóna v Chuchli pokračuje Jarní cenou klisen

Seriál dostihových nedělí na závodišti ve Velké Chuchli pokračuje v neděli 5. května již 65. Jarní cenou klisen. Návštěvníci areálu na jihu Prahy se mohou těšit celkem na osm dostihů.

Dostihové odpoledne začíná prvním závodem již v 14 hodin. Sedm koní se účastní Ceny Avalis Triple Blend. Po ní následují další dostihy v půlhodinových intervalech.

Jarní cena klisen je pátým závodem v pořadí, startuje pět minut po šestnácté hodině. V dostihu budou startovat nejlepší tříleté klisny. Celkem jich na 1600 metrů bude startovat devět.

Nejdelší dostihy se však poběží na závěr dostihového dne. Sedmý závod bude Memoriál Jana Košťála a osmý Cena Bosny měří 2 400 metrů.

Doprovodný program

V rámci Dnů kozácké kultury v Praze bude v areálu probíhat doprovodná akce s názvem ruský den. Ve 13:30 vystoupí kozácký jezdecký klub Divoká orlice a v průběhu odpoledne také folklórní soubor Kozáci Vltavy. Návštěvníci se mohou těšit také na vystoupení sólistů N. M. Marčenka a V. A. Byčka.

Jak se dostat do Chuchle? Nejvhodnějším dopravním spojením z centra Prahy je použití metra B, jehož trasa vede do stanice Smíchovské nádraží, odkud jezdí do zastávky Závodiště Chuchle autobus linky číslo 244, zastavující přímo u hlavního vchodu. Druhou možností je použití vlakové příměstské linky S7 z hlavního či Smíchovského nádraží do zastávky Velká Chuchle.

Děti do patnácti let a majitelé ročních časových jízdenek vstup na všechny dostihové dny zdarma. Vstupenka pro dospělého je 120 korun.


Autor: Renata Rákosová
Další články
Nahoru