Dnes Neděle - jasno 21°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dostavba Šlechtovy restaurace vyjde na 175 milionů korun a potrvá 13 měsíců
Šlechtova restaurace. Foto: prague.eu

Dostavba Šlechtovy restaurace vyjde na 175 milionů korun a potrvá 13 měsíců

Dostavba Šlechtovy restaurace v pražské Stromovce vyjde předběžně na 175,33 milionu korun a práce potrvají 13 měsíců. Magistrát vypíše veřejnou zakázku na stavební firmu, která práce provede, rozhodli ve čtvrtek pražští zastupitelé. Vítěz tendru by měl být znám do 24. února příštího roku. Při dostavbě vzniknou tři gastroprovozy, dělníci opraví kolonádu, altán či svah nad restaurací. V nedokončených prostorách také doplní příčky a vybudují výtah a udělají rozvody inženýrských sítí.

Oprava památky začala na přelomu let 2017 a 2018 a hlavní sál je už opravený a zkolaudovaný. Stále však není dokončena restaurace ani přilehlá zahrada Kaštanka a vnitřní místnosti a přístavba jsou ve stavu hrubé stavby.

Město do oprav dosud vložilo 225,76 milionu korun, ale kvůli vyčerpání peněz vyčleněných na opravu se práce přerušily a zkolaudovaná je pouze část objektu. Celková oprava restaurace se tak prodraží.

Veřejná zakázka se týká dokončení rekonstrukce restaurace tak, aby mohla být kompletně uvedena do provozu. V historickém objektu je 18 místností, které jsou ve stavu hrubé stavby, stejně tak přístavba.

V nyní plánované dokončovací fázi mají být restaurace, cukrárna a zahradní restaurace, dále kolonáda a altán a vznikne také WC. Sanovat se má svah nad budovou.

Uvnitř nedokončených částí je potřeba vybudovat mimo jiné příčky nebo rozvody vody a elektřiny. Dělníci musí vybudovat výtah a dokončit povrchy. V přístavbě bude nutná také úprava ležatých rozvodů kanalizace.

V seznamu dokončovacích prací je vybudování protihlukové zástěny na střeše západní přístavby, ocelové vyrovnávací schody a rampa na zásobovacím dvoře nebo sadové úpravy u budovy.

Z celkové částky půjde nejvíc peněz na dokončení oprav, a to 133 milionů. Dokončení veřejných toalet u restaurace vyjde na 8,7 milionu a zbylé peníze půjdou na sanaci svahu. Kromě toho plánuje magistrát také obnovit sousední zahradu Kaštanku, což podle dřívějších informací města má vyjít na dalších 19 milionů.

Památkově chráněná budova Šlechtovy restaurace vznikla v 17. století jako barokní letohrádek. Restaurace byla na místě od 19. století, jméno budova nese po Antonínu Šlechtovi, za kterého fungovala do druhé světové války. Budova od roku 1950 chátrala a v 60. letech byla kvůli havarijním stavu zrušena. V letech 1978 a 1980 budova vyhořela a v roce 2002 ji poškodily povodně.


Autor: red

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Další články
Nahoru