Dnes Neděle - jasno 31°C
Zítra Pondělí - bourky 24°C
Neděle 21. 7. 2024
Svátek má Vítězslav
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dostavba Pražského okruhu si vyžádá úpravy na středočeských silnicích
Pražský okruh zatím funguje například jihozápadně od Prahy. Foto: archiv

Dostavba Pražského okruhu si vyžádá úpravy na středočeských silnicích

Dostavba Pražského okruhu do Běchovic a přeložka silnice I/12 u této pražské části si vyžádají i úpravy na středočeských silnicích. Bude nutné vybudovat přeložky silnic, okružní křižovatky a nadjezdy či upravit mosty a obnovit odvodnění. Krajští radní aktuálně vzali na vědomí návrh na uzavření smlouvy o spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), které zajistí výstavbu včetně financování. Smlouvu budou schvalovat zastupitelé, informoval ČTK Josef Holek z krajského úřadu.

„O spolupráci nás požádalo ŘSD, které v České republice spravuje silnice první třídy a dálnice. Právě ředitelství začne s dostavbou Pražského okruhu v úseku mezi Modleticemi a Štěrboholskou spojkou u Dubče. Při této stavbě bude zároveň budován obchvat Běchovic na silnici I/12," uvedl radní pro silniční dopravu Karel Bendl (ODS).

Kvůli výstavbě bude nutné upravit 21 míst na silniční síti ve středních Čechách. Půjde například o vybudování mimoúrovňového křížení a okružní křižovatky Květnice, mostu přes Sibřinský potok nebo přeložky silnic mezi Úvaly a Dobročovicemi, Úvaly a Škvorcem nebo Úvaly a Přišimasy.

Stavba celého okruhu je rozdělena do 11 úseků, zprovozněných je zatím sedm. Kromě jihovýchodního úseku mezi Běchovicemi a dálnicí D1 chybějí tři úseky v severní části mezi Ruzyní, Suchdolem, Březiněvsí a Satalicemi. Na připravované části mezi D1 a Běchovicemi začal archeologický průzkum. Výstavba tohoto úseku dálničního okruhu by měla začít na konci letošního roku a skončit na přelomu let 2027 a 2028.


Autor: ČTK

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Aplikace KOOPILOT funguje už přes rok, užívá ji už deset tisíc řidičů

10. července 2024 ve 12:46

Vloni v květnu představila pojišťovna Kooperativa unikátní aplikaci KOOPILOT, která vyhodnocuje styl jízdy řidiče. Klienti si ji zdarma nainstalují do svého chytrého telefonu při sjednání pojištění vozidla a na základě hodnocení této aplikace mohou získat část zaplaceného...

Sládkovičovu ulici čeká několikaměsíční rekonstrukce

10. července 2024 v 10:25

Na tři etapy z různým dopravním režimem je rozdělena celková rekonstrukce Sládkovičovy na sídlišti Krč. První etapa začíná ve středu 10. července a potrvá až do pátku 9. srpna. Druhá, navazující etapa, by měla být hotova do pondělí 9. září a poslední etapa pak skončí v úterý...

Další články
Nahoru