dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Dostavba Jedličkova ústavu je o krok blíž realizaci

Radní hlavního města Prahy na pátečním jednání schválili úpravu celkových investičních nákladů na dostavbu Jedličkova ústavu a škol, předpokládané náklady stavby činí bezmála 200 mil korun.

Jedličkův ústav již několik let bojuje za výstavbu hudebního pavilonu v rámci areálu této významné instituce. Stavba pavilonu, který by měl vedle hudební výuky a koncertů sloužit i výtvarné a keramické výuce, se však přes sliby minulé politické reprezentace města neustále odkládala.

„Za tu dobu, kdy návrh ležel takzvaně u ledu, se bohužel ukázalo, že původní návrh dostavby již nedostačuje současným požadavkům a bylo nutné ho zásadním způsobem upravit. Z toho důvodu došlo i k navýšení celkových nákladů. Nové zadání bylo zpracováno tak, aby vznikl moderní, plně fungující nejen hudební pavilon uzpůsobený potřebám zdravotně znevýhodněných osob, především dětí. I přes veškerou snahu o minimalizaci nákladů ale došlo k navýšení původně odhadované částky na výstavbu na 190 milionů korun,“ uvedla po jednání rady Irena Ropková, radní pro oblast školství a evropských fondů.

Praha v současnosti řeší palčivé problémy s nedostatkem kapacit ve školství, na jejichž řešení jsou zapotřebí výrazné investice. „Pražský rozpočet vyhrazený na investice v oblasti školství je již nyní plně zatížen. Proto bude nutné na financování dostavby Jedličkova ústavu využít rozpočtových rezerv města, což bude vyžadovat podporu Rady hlavního města Prahy. Zároveň se vzhledem k vysokým nákladům snažím jednat s ministryní Kateřinou Valachovou, aby se na financování podílelo také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy,“ doplnila Ropková.


Další články
Nahoru