dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
3°C
Dostane radnice Werichovku z patu tahem „pěšáky“? Možná, nájemce totiž určí anketa
Werichova vila čeká na svého nájemce. Foto: archiv

Dostane radnice Werichovku z patu tahem „pěšáky“? Možná, nájemce totiž určí anketa

O nájemci Werichovy vily by měli rozhodnout v anketě obyvatelé Prahy 1. Vyplývá to z návrhu usnesení, které bude v úterý schvalovat zastupitelstvo první městské části. Že se budou zastupitelé osudem Werichovy vily zabývat, ČTK potvrdila mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková.

O pronájem památky se vedení městské části neúspěšně snaží více než deset let. Naposledy komise za vítěze po výběrovém řízení určila Nadaci Jana a Medy Mládkových, která se pokusila vilu získat již v minulosti. Na druhém místě skončilo Post Bellum, na třetím Charta 77.

Zastupitelé se ale na březnovém zastupitelstvu nedokázali na nájemci shodnout. Vedení radnice proto poté oznámilo, že jednou z cest z patové situace by mohlo být vyhlášení referenda nebo vypsání ankety.

Koalice TOP 09 a ČSSD se nakonec rozhodla pro anketu. Vyhlášena i vyhodnocena by měla být do konce letošního října, vyplývá z návrhu usnesení. Vítěze výběrového řízení by pak městská část mohla znát do začátku příštího roku.

Ještě během léta by podle Blažkové mohla začít rekonstrukce vily. Její začátek radnice stále odkládá, důvodem prý byly komplikace spojené s výběrovým řízením. Oprava má stát přibližně 28 milionů korun, hotova by měla být současně s rekonstrukcí celého parku Kampa nejdříve příští rok.

Vila stojí nedaleko Lichtenštejnského paláce na Kampě. Dům pochází z počátku 17. století a původně v něm byla koželužna. Herec a dramatik Werich zde žil se svou rodinou od roku 1945 až do své smrti v roce 1980. Bydleli v ní také básník Vladimír Holan nebo buditel Josef Dobrovský.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru