dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Dost slušnej den: Odpoledne pro malé i větší děti a jejich rodiče

V sobotu 4. června se od 13 hodin koná akce, která je součástí oslav Mezinárodního dne dětí v Praze 4. Těšit se můžete na soutěže, hry, zábavnou show a také muziku. Odpoledne se můžete potkat s Hankou Kynychovou, poslechnout si objev roku Evropy 2 Sebastiana, nebo si užít dětský muzikál Sněhurka.

Start bude od 13 hodin, ale lze přijít i později, v areálu Viničního domku v ul. Chuchelská 6/1. Zde budou připravené atrakce a soutěž s tématikou dopravy, další stanoviště bude ve Vodpočívárně, na louce pod Mostem inteligence a konečná trasy bude v Areálu Vltavanů, kde bude připravený pestrý program na podiu i další soutěže.

Účastníci soutěže budou sbírat razítka do kartiček, ze kterých bude vylosováno 15 dětí, které vyhrají zajímavé ceny. Ty na Dost Slušnej Den věnovala Česká hračka.

Na stanovišti v areálu Vodpočívárny čekají na děti báječné atrakce jako třeba střílení z luku, lezení po lanech nebo Mein Craft hlavy. Vodpočívárna pro tento den nabízí návštěvníkům s kartičkami velké slevy na zapůjčení koloběžky, člunu, skákacích bot, nebo šlapadel.

Na louce u Vltavy (přes cyklostezku od Vltavanů) si budou děti moct pohladit koně jízdní policie, vyzkoušet slepodráhu od Tyfloservisu nebo si zkusit, jaké to je zasáhnout cíl foukací šipkou.

PROGRAM V AREÁLU HOBBY CENTRA 4 VLTAVANŮ:
13:00 Zahájení
13:15 Předváděčka sebeobrany pro děti
13:30 Taneční vystoupení Hobby centra
13:50 Dance4mom fitness-taneční program pro maminky s dětmi
14:10 Kouzelníci z Hobby centra
14:25 Dětský muzikál Sněhurka – Kuhnův dětský sbor
15:00 Vystoupení z Hobby centra
15:15 Vystoupení dětí z DD s H. Kynychovou
15:35 Cvičení Hanky Kynychové s dětmi
16:00 Sebastian, hudební objev Evropy 2
17:00 Losování výherců z celodenních soutěží – rozdáme až 15 krásných dárků

V areálu Vltavanů budou po celý den stánky se soutěžemi pro malé i velké děti, budete si moci vyzkoušet policejní auto nebo motorku, naučit se sebeobranu, zacvičit si, poslechnout si muziku či si dát něco dobrého na zub.

Dost slušnej den je vyvrcholením Slušné kampaně, která probíhala v dubnu měsíci bezpečnosti po celé Praze. V současné době pokračuje online.

S kampaní Za slušnost na cyklostezkách se můžete setkat v dubnu, květnu a červnu na Praze 4. Cílem kampaně je přimět účastníky pozemní komunikace k ohleduplnějšímu a bezpečnějšímu chování.

Více informací najdete na facebook.com/DostSlusnejDen


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru