Dnes Sobota - zatazeno 4°C
Zítra Neděle - snih 1°C
Sobota 27. 11. 2021
Svátek má Xenie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražská kultura

Dospívání mladého komika a proměna kněze v ženu Marianne, filmový festival začíná

V kině Lucerna dnes v 18:30 začíná tradiční přehlídka kinematografie skandinávských a pobaltských zemí Severský filmový podzim.

Promítat se bude sociální drama Jak jsem se stal komikem, natočený na motivy oblíbené knihy Jonase Gardella.

Snímek zavede diváky do 70. let ve Švédsku a ukáže drsnou tvář života na předměstí. Populární stand-up komik Juha se těší divácké oblibě, jeho představení se dobře prodávají. Dostává nabídku vystoupit ve svém rodném městě.

Zdánlivě atraktivní nabídka vyvolá vzpomínky na školní léta a dávná přátelství, první lásku, ale také na velkou křivdu, kterou se roky snažil vytěsnit z mysli. Kostlivci, které po odchodu zanechal ve skříni, jsou mu blíž a blíž. Možná tehdejší odchod bez ohlédnutí nebyl tím nejlepším řešením?

Talentovaná švédská režisérka Rojda Sekerköz se divákům Severského filmového klubu již představila, stojí totiž za dramatem Nepřestávej snít o mladé ženě propuštěné z vězení. Je také autorkou seriálu Mladá modrá krev z prostředí prestižní internátní školy. Premiéra filmu proběhla na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu 2019.

Ve 20:45 v kině Lucerna začíná drama komedie Můj táta Marianne. Hlavní hrdina a zároveň uznávaný kněz jednoho dne oznámí, že chce být tím, kým doopravdy je. A že je od teď pro všechny ženou Marian.

Jak na to zareagují členové jeho rodiny? A co členové místní církve? Odpovědi naleznete v citlivém snímku, který je zároveň plný komediálních scén a dokáže diváky chytnout za srdce.


Autor: red

Z Hrádečku na Hrad a Tváře doby. Výstava k desátému výročí posledního rozloučení s Václavem Havlem

23. listopadu 2021 v 09:14

Na výstavu k desátému výročí poledního rozloučení s Václavem Havlem zve Praha 1 do Gaerie1. Vernisáž se koná ve středu 1. prosince v 18 hodin.

Výstava v Národním památníku na Vítkově připomíná osudy vězňů z koncentračního tábora Flossenbürg

20. listopadu 2021 v 09:24

Národní muzeum otevřelo u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii v Národním památníku na Vítkově novou výstavu s názvem „Dneska ctí tě za svatého, zítra budeš sviňák!“ Československé osudy ve 20. století. Jedná se o putovní panelovou výstavu Památníku koncentračního tábora Flossenbürg,...

Praha 11 zve na výstavu Fragmenty

18. listopadu 2021 v 08:59

Výstavu Fragmenty fotografa Carlose Sardá Vidala najdete až do konce roku v Komunitním centru Matky Terezy.

Tóny nad městy zazní v Praze 5

17. listopadu 2021 v 11:02

Koncert je součástí dvacátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Tóny nad městy. Mimořádný zážitek slibuje závěrečný koncert festivalu, který ve středu 24. listopadu od 18 hodin v obřadní síni MČ Prahy 5, Stroupežnického 493.

Praha 15 zve na Hostivařský Session

17. listopadu 2021 v 09:40

Hostivařský Session se koná ve čtvrtek 18. listopadu. Vstup zdarma.

Prahu rozpálí temperament španělského flamenka

17. listopadu 2021 v 08:31

Od 24. do 28. listopadu se jako hlavní hvězdy festivalu Den flamenka neboli Día del Flamenco představí špičkový tanečník mladé generace Ivan Vargas, jenž nás se svými muzikanty pozve do rodné Granady, španělská tanečnice Virginia Delgado s premiérou nového programu s názvem Zahrada či vynikající...

FOK představí dětem Beethovena v pořadu Orchestr na dotek

17. listopadu 2021 v 08:26

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK chystá druhý koncert z rodinné řady Orchestr na dotek. Tentokrát se děti hravým způsobem seznámí s Ludwigem van Beethovenem.

Výstava na náměstí Míru: Literatura proti režimu

16. listopadu 2021 ve 22:23

Na radnici Prahy 2 na náměstí Míru je do 26. listopadu k vidění výstava s názvem Literatura proti režimu. Představuje českou literaturu a kulturu v 70. a 80. letech 20. století, ale i zničené knihy z let 1969/1970.

Výstava připomene návštěvníkům Galerie Butovice sametovou revoluci

16. listopadu 2021 v 17:21

V Den boje za svobodu a demokracii, který připadá na 17. listopadu, bude v prostorách Galerie Butovice zahájena výstava Střípky revoluce. Čtrnáct závěsných panelů návštěvníkům přiblíží průběh sametové revoluce. 

Další články
Nahoru