Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dosavadní místostarostka Prahy 10 Koumarová skončila v radě i zastupitelstvu
Olga Koumarová. Zdroj foto: ODS Praha 10

Dosavadní místostarostka Prahy 10 Koumarová skončila v radě i zastupitelstvu

Dosavadní místostarostka Prahy 10 Olga Koumarová (ODS) rezignovala na post ve vedení radnice i v zastupitelstvu městské části. Informoval o tom starosta desáté městské části Martin Valovič (ODS). Politička měla ve vedení na starosti především finance a rozpočet, její gesce zatím převezme starosta, než se najde náhrada.

Jak uvedl Valovič, Koumarová oznámila svůj záměr tento týden v pondělí. „Její rozhodnutí respektuji a chtěl bych jí touto cestou poděkovat za odvedenou práci a odhodlání. Její agendu, tedy finance a rozpočet, dočasně převezmu, ale pouze do doby, než se v rámci ODS a TOP 09 dohodneme na jejím nástupci,“ sdělil Valovič.

„Následně s tím seznámíme koaliční kolegy,“ dodal. Zastupitelský mandát získá Petr Hůlka, který je prvním náhradníkem na kandidátce Společně pro Prahu 10.

V městské části vládne koalice Společně pro Prahu 10 (ODS a TOP 09) a koalice uskupení Vlasta, STAN a KDU-ČSL. V opozici je ANO, Piráti a klub SPD, Trikolory a nezávislých.

Volby v září 2022 vyhrála koalice ODS a TOP 09, která získala 14 mandátů. Druhá byla koalice Vlasta a STAN s podporou KDU-ČSL a má 10 mandátů. Hnutí ANO jich má 9.

Osm mandátů získali Piráti. Do zastupitelstvu se ještě dostala koalice SPD, Trikolory a nezávislých kandidátů. Získala čtyři mandáty. Vyplývá to z výsledků, které zveřejnil Český statistický úřad.


Autor: Jan Puci

Primátor Svoboda zavítal v rámci návštěv v městských částech také do Řep

29. března 2024 v 19:57

Jednání o hotových, rozestavěných, ale i plánovaných projektech tvořilo hlavní část programu primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) během jeho návštěvy Prahy 17, kterou tvoří městská čtvrť Řepy. Setkání s představiteli místní radnice se uskutečnilo ve středu...

Zastupitelé Prahy 1 odvolali Čižinského z funkce předsedy Kontrolního výboru

13. března 2024 v 09:17

Pavla Čižinského (Praha 1 Sobě) z funkce předsedy Kontrolního výboru odvolalo na svém zasedání v úterý 12. března Zastupitelstvo Prahy 1. Návrh na odvolání podpořila většina 14 z celkem 27 zastupitelů. Důvodem jsou pochybení Čižinského v tzv. kauze Donlič. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí...

Premiér Fiala se setkal s exprezidentem USA Clintonem

11. března 2024 v 19:19

Premiér Petr Fiala se v pondělí 11. března setkal v Kramářově vile s bývalým americkým prezidentem Billem Clintonem. Mezi hlavní témata jednání patřila mezinárodní bezpečnostní situace, ruská agrese na Ukrajině, rozšiřování NATO a další zahraničně-politické výzvy....

Žofín bude hostit 14. zasedání zastupitelstva Prahy 1

10. března 2024 ve 20:25

V úterý 12. března proběhne od 10 hodin v reprezentační budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 14. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30 – 18:15 hod. (a dále od 20:00 – 20:45 hod., pokud do té doby nebude ukončeno...

Další články
Nahoru