dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Dopravu v Praze ztíží běžecké závody a jízda motorkářů
Ilustrační foto: www.pragueharleydays.cz

Dopravu v Praze ztíží běžecké závody a jízda motorkářů

Motorkáři dnes projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování.

Do Prahy se o víkendu chystá až 1500 majitelů motorek Harley-Davidson na spanilou jízdu v rámci Prague Harley Days na výstavišti v Holešovicích. Jízda odstartuje z výstaviště a motorkáři pojedou podél nábřeží směrem do centra a zpět.

„Na trase jízdy bude částečně omezen provoz, organizátoři zajistí dohled pořadatelů a asistenci policie. Omezení provozu MHD by nemělo lokálně přesáhnout dvě minuty. Na vytipovaných místech budou dispečeři dopravního podniku," oznámil magistrát.

Motorky vyrazí v 10 a vrátí se zřejmě do 12 hodin. Trasa jízdy povede přes ulice Za Elektrárnou, U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Veletržní, Bubenská, Hlávkův most, Wilsonova, Václavské náměstí, Mezibranská, Žitná, Karlovo náměstí, Resslova, Masarykovo nábřeží, Smetanovo nábřeží, Křižovnická, 17. listopadu, Pařížská, Dlouhá, V Kolkovně, Široká, Elišky Krásnohorské, Bílkova, Čechův most, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Dukelských hrdinů, U Výstaviště a Za Elektrárnou.

Delší omezení si vyžádají běžecké závody Grand Prix. Hlavní závod na deset kilometrů odstartuje v 19:30, ale již o hodinu a půl dříve vyběhnou ženy na poloviční trať. Už od 17:30 hodin proto budou uzavírány silnice na trase prvního závodu a s uzavírkami počítá magistrát až do 21:00.

Závod žen povede po ulicích Revoluční, Štefánikův most, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, a pak stejnou trasou zpět na náměstí Republiky. Hlavní závod pak povede ulicemi Revoluční, Štefánikův most, nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kapitána Jaroše, Za Viaduktem, Argentinská, zpět po Argentinské, pak ulicemi Tusarova, Na Maninách, Jateční, Argentinská, Bubenské nábřeží, nábřeží Kapitána Jaroše, nábřeží Edvarda Beneše, U Plovárny, Kosárkovo nábřeží, U Železné lávky a opět po nábřeží Edvarda Beneše směrem na náměstí Republiky.

„Na celou trasu závodů se rovněž vztahuje zákaz zastavení. Upozorňujeme řidiče, aby vozidla přeparkovali s dostatečným předstihem, a předešli zbytečným odtahům," sdělil magistrát. V ulici Na Příkopě a na náměstí Republiky platí zákaz od 08:00 do 24:00 a jinde od 12:00 do 23:00.

Závody také přeruší provoz tramvají linek 1, 5, 17, 24 a 25. Provoz se zastaví podle Dopravního podniku od 18 do 21 hodin v úsecích Strossmayerovo náměstí – Čechův most – Malostranská, Čechův most – Staroměstská a křižovatka ulic Havlíčkova a Na Poříčí – Štefánikův most. Od 19:30 do 21 hodin bude provoz přerušen i v úseku Vltavská – Pražská tržnice – Dělnická. Tramvaje budou uzavřené úseky objíždět.

Zhruba od 17:45 do 21 hodin budou navíc pro autobus číslo 207 zrušeny v obou směrech zastávky Bílá labuť, Náměstí Republiky a Dlouhá třída a provoz linky 194 bude přibližně v 17:30 ukončen. „S ohledem na tyto změny doporučujeme v okolí vyloučených úseků využívat hlavně linek metra," oznámil podnik.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Tato běžně používaná věc může zabíjet. Týká se to překvapivě velkého množství lidí

6. listopadu 2017 v 11:37 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Kolik především mladých nevidíte na silnici jinak, než se sluchátky v uších? Ať už jde o pěší, řidiče nebo cyklisty. Z průzkumu odborníků ÚAMK a dalších evropských automotoklubů vyplývá, že každý desátý v průměru jede na kole se sluchátky na uších. Že je to jejich věc? Ne tak docela, protože...

Další články
Nahoru