Dnes Neděle - obcasny-dest 19°C
Zítra Pondělí - bourky 22°C
Neděle 1. 8. 2021
Svátek má Oskar
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dopravu na východě Prahy paralyzovaly dvě nehody
Nehoda pěti aut v ulici Novopacká. Foto: HZS Praha

Dopravu na východě Prahy paralyzovaly dvě nehody

Několik jednotek hasičů zasahovalo dnes po čtvrté hodině ranní na dálnici D10 u sjezdu na Horní Počernice. Kamion se tam převrátil na bok a poškodil svodidla.

„Z kamionu vyteklo několik desítek litrů nafty, kterou hasiči zasypali sorbentem a zajistili vozidlo proti vzniku požáru. Museli také přečerpat zbylou naftu z poškozených nádrží,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Hasičský zásah blokoval dopravu a byl ukončen před 7. hodinou. Kvůli tomu byly během ranní špičky velké problémy na hlavních dopravních tazích na východě Prahy. Problémy se přelily i do řady dalších silnic. 

Krátce po 10. hodině zasahovaly tři jednotky pražských hasičů u nehody pěti osobních aut v ulici Novopacká ve směru na Mladou Boleslav. Karambol se stal poblíž místa ranní nehody kamionu. 

Hasiči po příjezdu na místo vyprostili jednu zraněnou osobu, kterou předali záchranářům. Zajistili nehodu proti vzniku požáru a spolupracovali s Policií ČR. Během několika desítek minut byl uvolněn jeden jízdní pruh. I tak nastaly velké dopravní problémy, například v ulici Novopacká byl i v poledne dopravní stupeň číslo 4, přetrvávaly tam kolony.


Opravy Chopinovy ulice

28. července 2021 v 09:18

V Chopinově ulici, mezi čísly popisnými 2 až 10, budou probíhat stavební práce.

Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Další články
Nahoru