dnes
Pondělí - zatazeno
3°C
zítra
Úterý - jasno
3°C
pozítří
Středa - zatazeno
1°C
Dopravní podnik vypsal tendr na opravu dalších eskalátorů na Andělu. Maximálně chce zaplatit 227,5 milionu
Vstup do stanice metra Anděl ze severní strany byl uzavřen do letošního června, příští rok bude uzavřen vstup z jižní strany. Foto: archiv

Dopravní podnik vypsal tendr na opravu dalších eskalátorů na Andělu. Maximálně chce zaplatit 227,5 milionu

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal výběrové řízení na opravu schodů vstupu do stanice metra Anděl ve směru Na Knížecí. Oprava vyjde na maximálně 227,5 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Podle mluvčí DPP Anety Řehkové bude vstup uzavřen v druhém či třetím čtvrtletí 2019. Vstup do stanice od křižovatky Anděl opravoval DPP od loňského září do letošního června. Naposledy DPP kvůli opravám zavřel schody letos v říjnu ve stanici Karlovo náměstí a cestující vystoupí pouze směrem na Palackého náměstí.

Veřejná zakázka se týká modernizace eskalátorů a opravy vestibulu a podchodu. Vítězná firma rovněž podniku dodá projektovou dokumentaci nebo se postará o geodetické zaměření skutečného stavu stavby. Po opravě musí nechat stavbu zkolaudovat a uvést do zkušebního provozu.

DPP podle Řehkové předpokládá, že budou stavební práce trvat 273 dní a začnou v druhém či třetím čtvrtletí 2019. Přesný termín zahájení opravy bude záviset na postupu při výběru dodavatele a provozních možnostech.

Na kolik přesně opravy nakonec vyjdou, bude jasné z výsledku tendru. Výše zmíněná částka je maximální cenou, kterou hodlá podnik za opravy u Anděla zaplatit.

Více než devět měsíců opravoval DPP výstup ze stanice směrem ke křižovatce Anděl. Náklady na opravy byly v tomto případě asi 225 milionů korun. Dělníci vyměnili eskalátory, odstranili průsaky a zrekonstruovali eskalátorový tunel. Vybudovány byly také nové nosné konstrukce a vyměněny všechny technologické prvky.

Cestující v současné době kvůli opravám nenastoupí do stanice metra z Karlova náměstí. Kromě pohyblivých schodů tady chce podnik vyměnit také osvětlení a elektrické rozvody. Podchod pod křižovatkou ulic Resslova – Ječná – Karlovo náměstí částečně funguje. Opravy potrvají přibližně do srpna příštího roku.

DPP letos opravoval také výstup z metra na náměstí Republiky. Lidé se ze stanice dostali pouze směrem k Masarykovu nádraží. Vestibul se cestujícím znovu otevřel po mnoha měsících letos v září.


Neděle: Změna trasy a zastávek pro linku číslo 102

13. prosince 2018 v 08:48

Z důvodu konání společenské akce Starobohnické vánoční těšení dojde v neděli 16. prosince k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 102. Opatření platí pouze pro spoje zajíždějící do zastávky Staré Bohnice.

Praha 6: Vánoční režim pro parkování

12. prosince 2018 ve 12:40

Víkendy 22. – 23. prosince a 29. – 30. prosince je parkování v celé Praze 6 zdarma. V době vánočních prázdnin od 22. prosince do 2. ledna bude v Praze 6 ve smíšených – fialových – zónách omezena maximální cena parkovného na 20 – 40,– Kč/den dle cenového pásma, tedy Dejvice a Bubeneč 40 korun,...

Ze soboty na neděli bude uzavřen Bubenečský tunel

12. prosince 2018 v 11:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude úplně uzavřen Bubenečský tunel od soboty 15. prosince od 23 hodin do neděle 16. prosince do 5 hodin.

Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

11. prosince 2018 v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

Další články
Nahoru