dnes
Středa - oblacno
4°C
zítra
Čtvrtek - jasno
2°C
pozítří
Pátek - skorojasno
1°C
Dopravní přestupky upozornily na řidiče, kteří si dali před jízdou alkohol
Hříšníky zadržela hlídka městské policie. Ilustrační foto: archiv

Dopravní přestupky upozornily na řidiče, kteří si dali před jízdou alkohol

V pátek ve večerních hodinách byli odhaleni dva řidiči, kteří za volant usedli pod vlivem alkoholu. V obou případech se jednalo o prvotní stavění vozidla hlídkou městské policie na základě spáchání dopravního přestupku.

Strašnicemi jelo auto, kterému nesvítilo světlo, a jeho jízda byla poněkud nejistá. Při zastavení řidič působil zmateně a byl z něj cítit alkohol. Pětačtyřicetiletý řidič potvrdil, že „něco málo“ před jízdou vypil. Dechová zkouška naměřila téměř 1,5 ‰ alkoholu v dechu.

Druhý případ se stal v 15. pražském obvodu v Uhříněvsi, kdy řidič při odbočování na křižovatce zapomněl dát světelné znamení ke změně směru jízdy. Pětadvacetiletému řidiči bylo dechovou zkouškou zjištěno téměř 0,5 ‰ alkoholu v dechu.

„Přivolaná hlídka Policie České republiky muži zakázala další jízdu. Vzhledem k podezření ze spáchání přestupku byla celá záležitost oznámena k dalšímu řešení správnímu orgánu,“ uvedla mluvčí Městské Policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Dříve milenci, nyní je láska dvou mužů passé. V neděli vyvrcholila tímto nehezkým způsobem. Důvod? Zkuste si tipnout…

3. prosince 2018 ve 13:26

Strážníci zamezili fyzickému konfliktu mezi bývalými partnery. Zraněného muže převezli záchranáři do nemocnice. Jeho bývalého přítele si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Muže, který pobodal prodavačku v cukrárně, se podařilo zadržet

2. prosince 2018 v 15:10

Osmatřicetiletého muže, který je podezřelý, že v pátek ráno pobodal ve vršovické cukrárně prodavačku, se už policistům podařilo zadržet. Žena musela být ošetřena v nemocnici.

Další články
Nahoru