dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
25°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Dopravní policie se zaměří na cyklisty - netopejry
Jedno ze stanovišť, na kterých při prvním ročníku preventivní akce probíhaly kontroly cyklistů. Foto: archiv MHMP

Dopravní policie se zaměří na cyklisty - netopejry

Tento a příští týden se na území uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem „Nejezdi jak netopejr“. Tu již třetím rokem v součinnosti s dopravní policií a oddělením prevence městské policie pořádá magistrát. Akce cílí primárně na neosvětlené cyklisty, kterým správné osvětlení ukládá zákon.

Bylo vytipováno několik míst, kde bude přítomná hlídka dopravní policie, která bude sankcionovat zjištěné přestupky. Přítomná skupina preventistů Policie ČR bude cyklistům poskytovat potřebné informační a propagační materiály, stejně jako zaměstnanci magistrátu. 

„Lidé často buď z lenosti, nebo z nerozvážnosti podceňují bezpečnost. Následky ale mohou být fatální. Proto bych chtěl apelovat na všechny, aby pamatovali na to, že kdo není vidět, je na silnici opravdu v přímém ohrožení života," uvedl náměstek primátorky hlavního města pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Podle zkušeností z předchozích dvou ročníků akce je nejčastějším prohřeškem proti správné a povinné výbavě jízdního kola absence oranžových odrazek v pedálech a bočních odrazek ve výpletech kol. Další častou chybou bývají slabé baterie a kvůli tomu nedostatečná intenzita světla nebo naopak příliš silné světlomety oslňující protijedoucí.


Úplné noční uzavření Letenského tunelu

Včera ve 13:37

Od dnešního dne do 27. dubna bude vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin Letenský tunel z důvodu údržby technologie a mytí tunelu uzavřen.

V Chodovské ulici je omezena doprava

Včera ve 12:20

Od dnešního dne do 14. června bude plynárenská společnost provádět stavební úpravy páteřního plynovodu v Chodovské ulici.

Na parkovišti P+R v Letňanech plaťte za parkovné prostřednictvím aplikace Moje Praha

19. dubna 2019 ve 22:27

Řidičkám a řidičům, kteří využívají parkoviště P+R v Letňanech, se usnadní parkování, jelikož mohou od nynějška pro snadné a rychlé placení za parkovné využít mobilní aplikaci Moje Praha. Parkovné tak jde jednoduše zaplatit přímo z auta a díky aplikaci mít všechny údaje o parkování pod...

Omezení dopravy na nábřeží Kpt. Jaroše – Dukelských hrdinů

19. dubna 2019 v 07:10

Od 19. do 30. dubna budou v souvislosti s výměnou kolejových oblouků tramvajové trati na křižovatce nábřeží Kapitána Jaroše a ulice Dukelských hrdinů zavedena následující dopravní opatření.

Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

17. dubna 2019 v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru