dnes
Pondělí - jasno
0°C
zítra
Úterý - jasno
0°C
pozítří
Středa - zatazeno
0°C
Dopravní policie se zaměří na cyklisty - netopejry
Jedno ze stanovišť, na kterých při prvním ročníku preventivní akce probíhaly kontroly cyklistů. Foto: archiv MHMP

Dopravní policie se zaměří na cyklisty - netopejry

Tento a příští týden se na území uskuteční preventivně bezpečnostní akce s názvem „Nejezdi jak netopejr“. Tu již třetím rokem v součinnosti s dopravní policií a oddělením prevence městské policie pořádá magistrát. Akce cílí primárně na neosvětlené cyklisty, kterým správné osvětlení ukládá zákon.

Bylo vytipováno několik míst, kde bude přítomná hlídka dopravní policie, která bude sankcionovat zjištěné přestupky. Přítomná skupina preventistů Policie ČR bude cyklistům poskytovat potřebné informační a propagační materiály, stejně jako zaměstnanci magistrátu. 

„Lidé často buď z lenosti, nebo z nerozvážnosti podceňují bezpečnost. Následky ale mohou být fatální. Proto bych chtěl apelovat na všechny, aby pamatovali na to, že kdo není vidět, je na silnici opravdu v přímém ohrožení života," uvedl náměstek primátorky hlavního města pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek (ČSSD).

Podle zkušeností z předchozích dvou ročníků akce je nejčastějším prohřeškem proti správné a povinné výbavě jízdního kola absence oranžových odrazek v pedálech a bočních odrazek ve výpletech kol. Další častou chybou bývají slabé baterie a kvůli tomu nedostatečná intenzita světla nebo naopak příliš silné světlomety oslňující protijedoucí.


Uzavření Bubenečského tunelu od soboty do neděle

18. ledna 2019 v 07:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude probíhat úplné noční uzavření Bubenečského tunelu od soboty 19. ledna od 23 hodin do neděle 20. ledna do 5 hodin.

I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského: Přerušení provozu tramvají

14. ledna 2019 v 18:26

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v pátek 18. ledna od 0.40 hodin do 4.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku I. P. Pavlova – Muzeum – Flora – Želivského – Nákladové nádraží Žižkov.

Radošovická – Nádraží Hostivař: Zítra nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:52

V neděli 13. ledna bude od 10 do 16:30 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radošovická – Nádraží Hostivař.

Průběžná – Nádraží Hostivař: Zítra ráno nepojedou tramvaje

12. ledna 2019 v 11:48

V neděli 13. ledna bude od 7:30 do 10 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Průběžná – Nádraží Hostivař.

Víkendové přerušení provozu tramvají: Čechovo náměstí v Moskevské ulici

10. ledna 2019 ve 12:25

Z důvodu údržby tramvajové trati dojde od soboty 12. ledna od 7 hodin do neděle 13. ledna do 16:20 hodin k dočasnému přerušení provozu v zastávce Čechovo náměstí v Moskevské ulici – pro směr Koh-i-noor, respektive Bohemians.

Další články
Nahoru