Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Dopravní podnik zprovoznil novou tramvajovou zastávku v Opletalově ulici
Slavnostní otevření zastávky Opletalova. Foto: Daniel Šabík / DPP

Dopravní podnik zprovoznil novou tramvajovou zastávku v Opletalově ulici

Pražský dopravní podnik (DPP) včera zprovoznil novou tramvajovou zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Zastávku podnik využije nadcházející víkend při opravě stropní desky ve stanici metra C Florenc, kdy bude v Opletalově ulici stavět náhradní tramvajová doprava. Zajíždět sem bude také historická linka číslo 43. Novinářům to řekli představitelé města a DPP.

Zastávka bude v budoucnu součástí plánované trati od nádraží ke Státní opeře a dále do Vinohradské. „O víkendu tam (na Florenci) budou vyměňovány panely nad vestibulem stanice metra C, tím pádem tam nebude možný provoz metra a zavádíme náhradní tramvajovou dopravu," řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Podle odborného webu Československý Dopravák se tramvaje do Opletalovy ulice vrátí po 30 letech.

Zastávka se v budoucnu stane součástí plánované trasy na Václavské náměstí do Vinohradské. „Já beru zřízení a obnovení zastávky v Opletalově ulici jako symbol toho, že začínáme tady s tím místem něco dělat a dočkáme se toho, že se tramvají budeme opět pohybovat po centru města," řekl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Při opravě stropní desky o víkendu 21. a 22. května nebudou do stanice linky C Florenc jezdit vlaky. Cestující budou muset využít právě náhradní tramvaj, které bude kyvadlově jezdit mezi Opletalovou a Vltavskou. Provoz metra bude přerušen z bezpečnostních důvodů.

„Budeme vytahovat nosníky, které tvoří stropní desku. Vzhledem k tomu, že jeden má hmotnost asi 28 tun, tak z důvodu bezpečnosti nebudou vlaky ani projíždět a budou zavřeny všechny vestibuly stanice metra C," řekl generální ředitel DPP Petr Witowski. Stanice Florenc na lince B bude v provozu.

Další výluka kvůli opravě stropní desky na Florenci je pak plánována na víkend 11. a 12. června. „Celkem jich letos v souvislosti se stropní deskou bude šest," dodal Witowski.

Náklady na rekonstrukci stanice Florenc jsou 1,79 miliardy korun. Stanice Florenc byla pod tehdejším názvem Sokolovská zprovozněna v roce 1974.


Autor: ČTK

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru