dnes
Čtvrtek - zatazeno
2°C
zítra
Pátek - zatazeno
3°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
4°C
Dopravní podnik zažádal o stavební povolení pro tramvaj z Barrandova do Holyně
Tramvajová trať vedoucí na Barrandov se asi dočká prodloužení do Holyně. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Dopravní podnik zažádal o stavební povolení pro tramvaj z Barrandova do Holyně

Pražský dopravní podnik (DPP) požádal o stavební povolení pro další část stavby nové tramvajové trati, které má prodloužit současné koleje z Barrandova do Holyně a následně do Slivence. ČTK to zjistila z úřední desky Prahy 5. V části stavby, které se nynější stavební řízení týká, má být postaven zhruba kilometrový úsek se zastávkami Kaskády a Holyně. Asi stometrový úsek napojující novou trať na stávající smyčku na Barrandově již podnik postavil.

Dvoukolejná trať má vést přes plánovanou bytovou výstavbu do Holyně, kde má prozatím končit. Následně má navázat poslední část kolejí, vedoucí do Slivence. Důvodem vybudování trati je zejména bytová výstavba, která v oblasti v posledních letech vznikla a která se plánuje.

Například na západ od barrandovského sídliště má vzniknout nová čtvrť společnosti Finep obklopená parkem. Stejná firma již v oblasti postavila a dále rozšiřuje projekt Kaskády Barrandov.

Nová zastávka Kaskády má sloužit zejména právě pro obyvatele postupně přibývajících bytových domů. Další rezidenční zástavba vznikla a je plánována i ve Slivenci, kde má tramvaj končit. Část trati má být zatravněna, zejména u zastávek jsou podél plánovány nové chodníky a osvětlené stezky pro pěší.

Nové koleje budou navazovat na jednu z nejmladších pražských tramvajových tratí, která v roce 2003 propojila barrandovské sídliště s centrem města. DPP již část stavby uskutečnil, využil k tomu momentální výluku danou rekonstrukcí kolejí v Nádražní ulici, kvůli které je celá trať mezi Smíchovským nádražím Barrandovem uzavřena. Na stavbu chce podnik podle dřívějších informací získat evropské peníze.

Panelové sídliště bylo na Barrandově postaveno v 80. letech minulého století. Zástavba navázala na západě na původní filmové ateliéry a vilovou čtvrť. Sídliště je od původního Barrandova odděleno čtyřproudou výpadovkou K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Tunelovým komplexem Blanka

Včera v 06:25

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Tunelový komplex Blanka od 26. listopadu od 23 hodin do 27. listopadu do 5 hodin uzavřen.

Zlíchovský tunel bude o víkendu uzavřen

20. listopadu 2020 v 07:59

Z důvodu revize trafostanice a vypnutí napájení tunelu bude Zlíchovský tunel od soboty 21.listopadu od 23 hodin neděle 22. listopadu do 2:30 uzavřen hodin.

Uzavírka mostu Ve Žlíbku

19. listopadu 2020 v 09:27

Technická správa komunikací uzavře krátkodobě od soboty 21. listopadu do čtvrtka 26. listopadu most X 526 v ulici Ve Žlíbku přes komunikaci D10 (Novopacká).

Další články
Nahoru