Dnes Úterý - mlha 9°C
Zítra Středa - obcasny-dest 7°C
Úterý 27. 2. 2024
Svátek má Alexandr
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dopravní podnik vypsal tendr na provozovatele SMS jízdenek pro roky 2023 až 2026
Sídlo pražského dopravního podniku ve Vysočanech. Foto: archiv DPP

Dopravní podnik vypsal tendr na provozovatele SMS jízdenek pro roky 2023 až 2026

Pražský dopravní podnik (DPP) vypsal zakázku na provozovatele SMS jízdenek pro roky 2023 až 2026. Hodnota zakázky je předběžně odhadnutá na maximálně 200 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného ve věstníku veřejných zakázek. Zájemci se mohou hlásit do 19. října. Službu pro DPP nyní zajišťuje společnost Globdata (dříve Erika), která zvítězila v tendru v roce 2019. Službu pro podnik předtím zajišťovala již od roku 2008.

Předmětem veřejné zakázky je zajištění zavedení a provozování platebního systému jízdného MHD prostřednictvím mobilní komunikace s využitím SMS v režimu takzvané elektronické jízdenky.

Vítěz tendru zajistí kompletní a nepřetržitý provoz SMS jízdenek a rovněž zajistí čtyřiadvacetihodinový servis a zajistí podniku možnost přístupu k databázi prodaných elektronických jízdenek.

Systém musí také umožnit revizorům DPP jízdenky kontrolovat. Pro cestující pak musí být zajištěná možnost vystavení daňového dokladu, vystavení duplikátu nebo možnost jízdenku reklamovat.

Cestující si budou moci zakoupit 30minutovou jízdenku za 31 korun, 90minutovou v hodnotě 42 korun, celodenní 24hodinovou za 120 korun a rovněž jízdenku na 72 hodin za 330 korun.

Provozování SMS jízdenek v minulosti provázely problémy. Smlouva na provoz jejich z roku 2008 byla v minulosti kritizována jako nevýhodná. Prověřoval ji také advokát a senátor Václav Láska.

Původně smlouva obsahovala klauzuli o automatickém prodloužení kontraktu o dalších deset let v případě, kdy o to jedna ze smluvních stran požádá. Toto ustanovení bylo odstraněno v roce 2013.

V roce 2019 podnik uvedl, že se tendrem v témže roce podařilo zajistit snížení platby firmě z prodaných jízdenek ze 16,48 na 11,77 procenta.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

Včera v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

Včera v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

Včera v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru