Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dopravní podnik připravuje rekonstrukci stanice Kačerov na lince C
Stanice Kačerov byla otevřena 9. května 1974 a za dobu své existence neprošla zásadnější rekonstrukcí. Foto: DPP

Dopravní podnik připravuje rekonstrukci stanice Kačerov na lince C

Pražský dopravní podnik (DPP) připravuje rekonstrukci stanice metra C Kačerov, v plánu je mimo jiné vybudování nových eskalátorů a výtahu pro bezbariérový přístup. ČTK to sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková. DPP vypsal tendr na projektanta s předpokládanou hodnotou 23 milionů korun. Práce by měly začít příští rok a trvat do roku 2025. Pražské metro má 61 stanic, bezbariérových je 46.

Rekonstrukce bude podle mluvčí spočívat v úpravách veřejných a služebních prostor mimo vestibul, vybudování tří nových ramen pohyblivých schodů a výměně jednoho stávajícího a přestavbě nákladního výtahu tak, aby umožňoval bezbariérový přístup do stanice.

Firma, kterou DPP hledá, zajistí dokumentaci pro stavební povolení a autorský dozor. Náklady na rekonstrukci budou známy po vypracování projektu.

Podnik naposledy bezbariérově upravil stanici metra Karlovo náměstí, ve které otevřel výtah v květnu loňského roku. Koncem roku 2020 se výtahu pro rodiče s kočárky a handicapované dočkala stanice metra C Opatov.

Příští rok v únoru se kvůli rekonstrukci a stavbě bezbariérového vstupu na deset měsíců uzavře stanice linky A Jiřího z Poděbrad a v plánu jsou i opravy stanic Flora, Hradčanská nebo Želivského.

Podnik také vyměňuje pražce na lince C, modernizuje zabezpečovací zařízení a vyměňuje stropní desku ve stanic


Autor: ČTK
Další články
Nahoru