dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Dopravní podnik plánuje koupit stovky nových autobusů
Ilustrační foto: archiv

Dopravní podnik plánuje koupit stovky nových autobusů

Pražský dopravní podnik (DPP) vypíše celkem tři zakázky na nákup nových autobusů. Jedná se o rámcové smlouvy na v součtu 500 autobusů. Podnik nyní provozuje asi 1200 autobusů.

„Zahájili jsme tři zadávací řízení, včetně jednoho dříve zrušeného na koupi 150 autobusů. Jedná se o rámcové smlouvy v rámci přirozené obnovy vozového parku," řekl ČTK generální ředitel a předseda představenstva DPP Martin Gillar. Podle něj to neznamená, že DPP nyní nakoupí 500 autobusů za tři miliardy korun. „Jedná se o možnost v následujících letech nakoupit až 500 autobusů," doplnil.

Zakázky podle Gillara vycházejí z dlouhodobého plánu obnovy vozového parku. Vzhledem k tomu, že DPP počítá s každým autobusem na 12 let provozu, musí každoročně obnovit vozový park nákupem asi stovky autobusů. Vyhodnocení zakázek plánuje podnik po letošních prázdninách.

V první zakázce plánuje podnik nakoupit 50 vozů, v druhé 150 kusů a zbytek autobusů případně pořídí v rámci třetího tendru. „Nové autobusy by měly postupně nahradit starší vozy Karosa a CityBus plošně na celém území Prahy s tím, že částečně nízkopodlažní typ bude primárně určen pro příměstské linky," uvedl mluvčí DPP Jiří Štábl.

Dopravní podnik je akciová společnost vlastněná Prahou. Největší městská firma v zemi zaměstnává přes 10 000 lidí. Na její provoz vydává hlavní město každý rok přes deset miliard korun. Podnik přepraví denně zhruba 3,3 milionu cestujících, ročně je to přibližně 1,2 miliardy lidí.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru