dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Doprava se vrací k normálu: ve středu ráno se opět otevře pět stanic metra
Omezení provozu v pražském metru. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Doprava se vrací k normálu: ve středu ráno se opět otevře pět stanic metra

Od středečního zahájení provozu v 5 hodin ráno bude obnoven provoz metra v pěti stanicích. Jde o stanice, které byly uzavřeny v úterý večer. Další otevírání stanic bude záležet na vývoji průtoku Vltavy v Praze.

„Jsem rád, že můžeme začít postupně obnovovat provoz metra. I když jde jen o pět stanic, jsou pro dopravu v Praze důležité, a to se týká zejména Smíchovského nádraží a Muzea. Další spouštění provozu bude záležet výhradně na množství vody ve Vltavě, pokud dojde k poklesu, tak jsme připraveni pokračovat v přípravě zprovoznění dalších stanic, všichni odpovědní zaměstnanci jsou v pohotovosti“ uvedl Milan Křístek, generální ředitel Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP).

Obnovení metra bude mít identický postup, který platil při jeho zavírání. Postupně se tedy otevře pět stanic, poté bude zaveden omezený provoz metra, který bude osmi uzavřenými stanicemi projíždět. Po dalším poklesu hladiny Vltavy DPP spustí plný provoz metra.

Od středečního rána tak budou jezdit linky metra následovně:

Linka A: Depo Hostivař – Muzeum A
Linka B: Černý Most – Českomoravská a Zličín – Smíchovské nádraží
Linka C: Letňany – Kobylisy a Háje – Muzeum

Obnova autobusové dopravy na Strakonické ulici:

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) ve středu 5. června od 12 hodin znovu zavádí autobusovou dopravu ve Strakonické ulici. Tímto opatřením se autobusy 129, 241, 244 a 172 vracejí do svých obvyklých tras do Zbraslavi, Chuchle a Radotína. Odklon autobusů ze Strakonické ulice byl způsoben postavením protipovodňových zábran na velkou vodu z Vltavy.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru