Dnes Pondělí - oblacno 9°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Dopravní podnik odpoví na námitky jednoho z účastníků stavby metra D
Stavba tunelu Olbrachtova na prvním úseku linky D pražského metra. Zdroj: DPP

Dopravní podnik odpoví na námitky jednoho z účastníků stavby metra D

Pražský dopravní podnik (DPP) splní svou povinnost a odpoví do páteční půlnoci vyloučenému účastníku tendru na stavbu druhého úseku metra D z Olbrachtovy na Nové Dvory, sdružení společností Porr, Vinci a Marti (PVM), na jeho námitky. Na dotaz ČTK to řekl vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. Konkrétní informace ke stížnostem či odpovědím DPP nesmí ze zákona sdělovat, řekl Šabík.

Sdružení vedené firmou Porr podalo námitky proti svému vyloučení z tendru a také na výběr dodavatele, sdružení vedené firmou Subterra. Vyloučení i výběr podle sdružení firem bylo nezákonné. DPP v minulosti uvedl, že si za rozhodnutími stojí.

DPP začal loni stavět novou linku metra z Pankráce do Písnice. Jako první vzniká úsek z Pankráce na Olbrachtovu, vyjde na 14,5 miliardy korun. Práce potrvají 90 měsíců, tedy asi sedm a půl roku. Součástí jsou dvě stanice, kdy stanice Pankrác bude přestupní na nynější stejnojmennou stanici na lince C.

S námitkami se samozřejmě vypořádáme, lhůtu máme do dnešní půlnoci. Co se týče jakýchkoliv detailů, tak nám, jako zadavateli, zákon znemožňuje zveřejňovat během řízení jakékoliv informace. Bylo by to považováno za ovlivňování zakázky," řekl Šabík. Podnik by podle něj mohl dostat pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zástupci sdružení na konci září uvedli, že nesouhlasí třeba s argumentem vyloučení kvůli špatnému harmonogramu výstavby, podle kterého se dle názoru DPP nedá stavět Harmonogram ale není hodnotícím kritériem, zároveň smlouva říká, že bude aktualizován 28 dní po podpisu smlouvy," řekl tehdy generální ředitel Vinci Martin Borovka. Sdružení harmonogram doplnilo a opravilo. Tvrzení DPP, že výzvy k nápravám PVM ignorovalo, Borovka odmítl.

Sdružení PVM také nesouhlasí s tím, že podalo mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Nelíbí se mu také výběr firem pod vedením Subterry. Podle PVM je nezákonný, neboť nebyl splněn třeba požadavek technické kvalifikace či referencí.


Autor: ČTK

Skončila další etapa obnovy Střediska údržby Praha Jih

Včera v 11:14

Před změnou jízdních řádů byla v uplynulých dnech dokončena a do užívání předána další etapa obnovy areálu Střediska údržby Praha Jih. Cílem je zajistit další rozvoj a dlouhodobě spolehlivý provoz celého areálu, ve kterém se provádí údržba regionálních i dálkových vlaků. ...

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Další články
Nahoru