Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dopravní podnik odpoví na námitky jednoho z účastníků stavby metra D
Stavba tunelu Olbrachtova na prvním úseku linky D pražského metra. Zdroj: DPP

Dopravní podnik odpoví na námitky jednoho z účastníků stavby metra D

Pražský dopravní podnik (DPP) splní svou povinnost a odpoví do páteční půlnoci vyloučenému účastníku tendru na stavbu druhého úseku metra D z Olbrachtovy na Nové Dvory, sdružení společností Porr, Vinci a Marti (PVM), na jeho námitky. Na dotaz ČTK to řekl vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík. Konkrétní informace ke stížnostem či odpovědím DPP nesmí ze zákona sdělovat, řekl Šabík.

Sdružení vedené firmou Porr podalo námitky proti svému vyloučení z tendru a také na výběr dodavatele, sdružení vedené firmou Subterra. Vyloučení i výběr podle sdružení firem bylo nezákonné. DPP v minulosti uvedl, že si za rozhodnutími stojí.

DPP začal loni stavět novou linku metra z Pankráce do Písnice. Jako první vzniká úsek z Pankráce na Olbrachtovu, vyjde na 14,5 miliardy korun. Práce potrvají 90 měsíců, tedy asi sedm a půl roku. Součástí jsou dvě stanice, kdy stanice Pankrác bude přestupní na nynější stejnojmennou stanici na lince C.

S námitkami se samozřejmě vypořádáme, lhůtu máme do dnešní půlnoci. Co se týče jakýchkoliv detailů, tak nám, jako zadavateli, zákon znemožňuje zveřejňovat během řízení jakékoliv informace. Bylo by to považováno za ovlivňování zakázky," řekl Šabík. Podnik by podle něj mohl dostat pokutu od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zástupci sdružení na konci září uvedli, že nesouhlasí třeba s argumentem vyloučení kvůli špatnému harmonogramu výstavby, podle kterého se dle názoru DPP nedá stavět Harmonogram ale není hodnotícím kritériem, zároveň smlouva říká, že bude aktualizován 28 dní po podpisu smlouvy," řekl tehdy generální ředitel Vinci Martin Borovka. Sdružení harmonogram doplnilo a opravilo. Tvrzení DPP, že výzvy k nápravám PVM ignorovalo, Borovka odmítl.

Sdružení PVM také nesouhlasí s tím, že podalo mimořádně nízkou nabídkovou cenu. Nelíbí se mu také výběr firem pod vedením Subterry. Podle PVM je nezákonný, neboť nebyl splněn třeba požadavek technické kvalifikace či referencí.


Autor: ČTK

Parkovat v Nových Butovicích můžete za 50 korun

22. července 2024 v 18:49

Parkovací dům v Petržílkově ulici v Praze 13 nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoli a kdykoli.

Mezi Prahou a severní Moravou pojede více Pendolin

21. července 2024 ve 21:09

Kvůli instalaci a zkušebnímu provozu bude do schválení moderního vlakového zabezpečovacího systému ETCS na elektrických jednotkách 680 Pendolino dočasné omezen provoz těchto souprav na spojích SC Pendolino Košičan. Naopak více Pendolin pojede mezi Prahou a severní Moravou, kde obslouží dva páry...

Zastávka Otakarova bude rozšířena

21. července 2024 v 07:13

V Praze 4 dojde ke kompletní úpravě zastávky MHD Otakarova a jejího okolí. Bude rozšířen nástupní ostrůvek, doplní se přístřešky a informační tabule o odjezdech, zkrátí se přechod v zadní části zastávky pro větší bezpečnost a bude doplněn cyklopruh.

Na trati Čelákovice–Neratovice vymění most

19. července 2024 v 08:15

Na železniční trati Čelákovice–Neratovice bude za výluky provozu na trati vyměněn most. Již nyní začínají přípravné práce, které zasáhnou do režimu jízdy na D10 u Brandýsa nad Labem. Odstranění stávajícího mostu se plánuje na víkendovou noc z 10. na 11. srpna. Následně proběhne výstavba nového...

Ulice Jenečská, Libocká a U Silnice budou uzavřeny

18. července 2024 v 06:21

Z důvodu rekonstrukce plynovodu budou od čtvrtka 18. července do neděle 25. srpna uzavřeny ulice Jenečská, Libocká a U Silnice v Praze 6.

Omezení dopravy v křižovatce Patočkova x Pod Královkou

17. července 2024 v 16:12

Od pondělí 15. července došlo v souvislosti s opravami inženýrských sítí v křižovatce Patočkova x Pod Královkou v Praze 6 k dočasné změně trasy a zastávek autobusů. Zároveň došlo v místě i k omezení pro osobní automobily.

Radnice chtějí u špatného parkování přitvrdit

17. července 2024 v 11:49

Praha 4 se připojila k iniciativě městských částí, která chce nedisciplinovaným řidičům více znepříjemnit špatné parkování. Půjde o změny v systému „nasazování botiček“, který v současné podobě již nepůsobí příliš preventivně.

Nová školní linka v Letňanech

16. července 2024 v 08:46

S novým školním rokem přichází i nová školní linka pro Letňany a od 2. září vyjede autobus č. 278, který zajistí pohodlnou dopravu pro školáky. Díky novým zastávkám a časovému rozvrhu se zvýší bezpečnost dětí.

Další články
Nahoru