Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Dopravní podnik letos opraví významné tramvajové tratě a zahájí výstavbu nové
Ilustrační foto: archiv

Dopravní podnik letos opraví významné tramvajové tratě a zahájí výstavbu nové

Pražský dopravní podnik (DPP) letos opraví několik významných tramvajových tratí, bude pokračovat ve výstavbě nových a zahájí stavbu jedné nové. Uskuteční se také další fáze výstavby nové vozovny Hloubětín. V metru pak bude podnik pokračovat v opravě stropní desky na Florenci, výměně pražců na trase C a modernizaci zabezpečovacího zařízení metra A. Novinářům to dnes řekli představitelé DPP.

Mezi nejvýznamnější výluky patří oprava tramvajové trati z Klárova na Újezd. Zahájení prací je naplánováno na 28. ledna a skončí k 31. březnu. Jako první začnou práce v Letenské ulici, následně mezi Malostranským náměstí a Hellichovou a jako poslední bude opraven úsek na Újezd. Tramvaje budou jezdit po objízdných trasách a pojede náhradní autobus. Náhradní doprava se bude upravovat podle postupu prací.

Opravy se tu uskutečnily v roce 2018, a to pouze na Malostranském náměstí. Ostatní části byly opraveny v roce 2002 a 2011. „Provoz je tu velmi intenzivní. V roce 1995 tudy projelo 18 spojů do hodiny a dnes jsme na 39,5 spoje na hodinu. Tam, kde jsou nejstarší kolejnice, tak dochází k jejich destrukci," řekl technický ředitel DPP Jan Šurovský.

Opravovat se bude od 1. dubna do 15. května trať v ulici Generála Šišky v Modřanech. DPP zmodernizuje trať a opraví trolejové vedení. Ve stejném období bude po tři týdny z tohoto období rekonstruována trať v Modřanské a napojena trať na budovaný Dvorecký most v Podolí. „Je to rozsáhlý balík akcí, který naváže na práce na Malé Straně, tyto akce nejde dělat současně," řekl Šurovský.

Dělníci budou opravovat trať v Badeniho ulici a na Vítězném náměstí v Praze 6. V prvém případě od 15. května do 30. června a v druhém v první polovině července. Od 15. července do 11. srpna podnik vymění koleje a výhybky na Plzeňské v Praze 5, kde nepojedou tramvaje mezi Klamovkou a výjezdem z vozovny Motol.

Na konci léta podnik opraví trať v obratišti na Bílé Hoře, v září ve Vyšehradské u Botanické zahrady a na Floře a v říjnu v Želivského ulici, Moskevské v Praze 10 a zahájí práce v ulici U Výstaviště.

Ve špatném stavu jsou koleje v Ječné ulici v Praze 2. „Celá trať dožívá," řekl Šurovský. Vzhledem k tomu, že neexistuje objízdná trasa, tak podnik pouze od 12. do 20. srpna provede opravu na přejezdu přes Sokolskou ulici.

Kompletní oprava, včetně inženýrských sítí, se má uskutečnit až po návratu tramvají do horní části Václavského náměstí. „Výluka bez možnosti úsek objet je pro DPP nepřípustná," řekl Šurovský.

Letos v únoru začne prodloužení trati z Holyně do Slivence, která naváže na již zprovozněný úsek z Barrandova do Holyně. Stavba potrvá 8,5 měsíce. V květnu bude dokončeno prodloužení kolejí z Modřan na Libuš a v říjnu z Divoké Šárky na Dědinu.

Pokračovat bude výstavba nové vozovny v Hloubětíně, která bude dokončena na podzim 2024. DPP bude nadále pracovat na loni v březnu zahájené opravě trati mezi Ohradou a Palmovkou. Podle Šurovského zde práce pokračují podle plánu a jejich ukončení se předpokládá v červnu. Do 27. ledna potrvá již zahájená výměna kolejí v obratišti na Výstavišti.

Výluky čekají na cestující také v metru. Pokračovat bude oprava stropní desky na Florenci, kde metro nepojede v osmi víkendech a cestující budou muset využít náhradní tramvajovou dopravu. Na lince C budou vyměňovány pražce, a sice v úsecích Vltavská a I. P. Pavlova a z Muzea na Pražského povstání.

Výluky jsou plánovány na Velikonoce, svátky na začátku července a na období okolo 17. listopadu. Na lince A bude DPP ve stejných obdobích jako na trase C vyměňovat zabezpečovací zařízení. To se týká stanic Strašnická a Želivského a úseku z Hradčanské na Malostranskou.


Autor: ČTK

Další zastávky v Praze 4 získají nové přístřešky

25. ledna 2023 ve 12:25

Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) pokračuje v Praze 4 v obměně přístřešků na tramvajových zastávkách. Během uplynulého víkendu byla vyměněna zastávka Palouček na Táborské ve směru k Nuselské radnici a příští víkend, 28. ledna, přijde na řadu zastávka ve směru Pražské...

TSK využila teplého počasí. Za první lednové týdny opravila přes sedm a půl tisíce výtluků

23. ledna 2023 v 10:55

Mrazivé počasí v první polovině prosince s následnou rychlou oblevou poškodilo na řadě míst vozovky tak, že by bez provizorní opravy musela být snižována rychlost nebo jinak omezována doprava, a to zejména na hlavních tazích, kde jezdí i MHD.

Samoobslužné bezhotovostní jízdenkové terminály jsou v provozu ve všech autobusech DPP

23. ledna 2023 v 10:14

Cestující na všech městských linkách provozovaných Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) si mohou zakoupit jízdenky bezhotovostně prostřednictvím samoobslužných terminálů. DPP jich od podzimu nainstaloval 1200 kusů do všech svých autobusů, elektrobusů a trolejbusů. 

Zlíchovský tunel bude ve středu uzavřen

22. ledna 2023 v 11:53

Od 25. ledna do 26. ledna bude v noci od 23 do 5 hodin uzavřen západní tubus A (směr Barrandovský most) a druhý tubus bude jednosměrný v původním směru.

Nehoda auta, tramvaje a sypače zablokovala Argentinskou

21. ledna 2023 ve 21:43

V sobotu 21. ledna po 13 hodině zasahovali hasiči u nehody osobního automobilu, tramvaje a posypového vozu v Argentinské ulici. Událost se obešla bez zranění a hasiči na místě provedli protipožární opatření.

Stavební údržba uzavře Těšnovský tunel

21. ledna 2023 v 09:03

Z důvodu stavební údržby bude Těšnovský tunel dvě noci uzavřen.

Radnice žádá doplnit chybějící zastávku na Červeném vrchu

19. ledna 2023 v 17:50

Když dochází k plánovaným výlukám provozu tramvají a nahrazují je autobusy, obyvatelé sídliště Červený vrch přicházejí o možnost vystoupit na sídlišti ve směru z centra. Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) se proto z podnětu místních obrátil na Ladislava Urbánka, dopravního...

Praha 6 žádá více informací o tramvajové trati na Dědinu, DPP reaguje

19. ledna 2023 v 17:39

Radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS) dopisem vyzval pražský dopravní podnik (DPP), aby zlepšil informovanost veřejnosti o výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. „Na základě toho vedení dopravního podniku slíbilo více informací o projektu na svém webu,“ sdělil v tiskové...

Další články
Nahoru