Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí
Zastávka na tramvajové trati do Modřan. Foto: JP

Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí

Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu na celoroční úklid zastávek městské hromadné dopravy a kolejí. Maximální hodnota zakázky je 120 milionů korun. Vítěz se bude starat o několik stovek tramvajových a autobusových zastávek. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a serveru Tender arena. Zájemci se mohou hlásit do 18. března.

Vítězná firma bude uklízet nejen zastávky, ale i plochy u tramvajových měníren a kolejových svršků. Rovněž zajistí umytí reklamních vitrín a přístřešků, označníků s názvy zastávek a skříní na jízdní řády.

Ošetřena budou zábradlí či mramorové sokly nebo lavičky. Součástí tendru je také vyvážení odpadkových košů nebo odstraňování graffiti.

DPP rozdělil zakázku na dvě části, a sice na levý a pravý břeh. Předpokládaná hodnota první části je 44,4 milionu korun a druhé 75,6 milionu korun. Firmy se mohou hlásit v obou částech tendru, nebo jen na jeden. Smlouvy budou uzavřeny na čtyři roky.

Podle dokumentace se na levém břehu týká úklid 240 zastávek tramvají a 14 smyček a 843 autobusových zastávek. Firma bude vyvážet přes dvě stovky košů a starat se o 198 přístřešků.

Na pravém břehu to je u tramvají 401 zastávek a 19 smyček a u autobusů 1626. Vyvážet zde bude vítěz tendru 373 košů a postará se o 431 přístřešků.

DPP je největší městkou firmou a provozuje veřejnou dopravu. Zaměstnává zhruba 11 000 lidí a provozuje v hlavním městě metro, tramvaje, autobusy a lanovku. Město jako jediný vlastník dává ročně na jeho chod prostřednictvím takzvaných kompenzací okolo 15 miliard korun.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru