Dnes Pondělí - oblacno 4°C
Zítra Úterý - zatazeno 4°C
Pondělí 8. 3. 2021
Svátek má Gabriela
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí
Zastávka na tramvajové trati do Modřan. Foto: JP

Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí

Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu na celoroční úklid zastávek městské hromadné dopravy a kolejí. Maximální hodnota zakázky je 120 milionů korun. Vítěz se bude starat o několik stovek tramvajových a autobusových zastávek. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a serveru Tender arena. Zájemci se mohou hlásit do 18. března.

Vítězná firma bude uklízet nejen zastávky, ale i plochy u tramvajových měníren a kolejových svršků. Rovněž zajistí umytí reklamních vitrín a přístřešků, označníků s názvy zastávek a skříní na jízdní řády.

Ošetřena budou zábradlí či mramorové sokly nebo lavičky. Součástí tendru je také vyvážení odpadkových košů nebo odstraňování graffiti.

DPP rozdělil zakázku na dvě části, a sice na levý a pravý břeh. Předpokládaná hodnota první části je 44,4 milionu korun a druhé 75,6 milionu korun. Firmy se mohou hlásit v obou částech tendru, nebo jen na jeden. Smlouvy budou uzavřeny na čtyři roky.

Podle dokumentace se na levém břehu týká úklid 240 zastávek tramvají a 14 smyček a 843 autobusových zastávek. Firma bude vyvážet přes dvě stovky košů a starat se o 198 přístřešků.

Na pravém břehu to je u tramvají 401 zastávek a 19 smyček a u autobusů 1626. Vyvážet zde bude vítěz tendru 373 košů a postará se o 431 přístřešků.

DPP je největší městkou firmou a provozuje veřejnou dopravu. Zaměstnává zhruba 11 000 lidí a provozuje v hlavním městě metro, tramvaje, autobusy a lanovku. Město jako jediný vlastník dává ročně na jeho chod prostřednictvím takzvaných kompenzací okolo 15 miliard korun.


Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Dnes v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

Včera ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Pražská plynárenská nabízí v době pandemie mobilní kancelář

3. března 2021 v 19:37

I když zákazníci Pražské plynárenské mohou veškeré záležitosti spojené s dodávkou energií řešit online a společnost toto řešení doporučuje, myslí i na ty, pro které je tato forma komunikace obtížně využitelná nebo složitá. Po dobu, kdy budou z důvodu pandemie covid uzavřeny obchodní kanceláře...

Lepší komunikace s neslyšícími na radnici Prahy 2

3. března 2021 v 10:46

U příležitosti Mezinárodního dne sluchu, který se letos slaví již 15. rokem, vylepší Praha 2 ve spolupráci se společností Transkript Online komunikaci s neslyšícími.

Další články
Nahoru