Dnes Středa - zatazeno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí
Zastávka na tramvajové trati do Modřan. Foto: JP

Dopravní podnik hledá firmu na celoroční úklid zastávek MHD a kolejí

Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu na celoroční úklid zastávek městské hromadné dopravy a kolejí. Maximální hodnota zakázky je 120 milionů korun. Vítěz se bude starat o několik stovek tramvajových a autobusových zastávek. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných ve věstníku veřejných zakázek a serveru Tender arena. Zájemci se mohou hlásit do 18. března.

Vítězná firma bude uklízet nejen zastávky, ale i plochy u tramvajových měníren a kolejových svršků. Rovněž zajistí umytí reklamních vitrín a přístřešků, označníků s názvy zastávek a skříní na jízdní řády.

Ošetřena budou zábradlí či mramorové sokly nebo lavičky. Součástí tendru je také vyvážení odpadkových košů nebo odstraňování graffiti.

DPP rozdělil zakázku na dvě části, a sice na levý a pravý břeh. Předpokládaná hodnota první části je 44,4 milionu korun a druhé 75,6 milionu korun. Firmy se mohou hlásit v obou částech tendru, nebo jen na jeden. Smlouvy budou uzavřeny na čtyři roky.

Podle dokumentace se na levém břehu týká úklid 240 zastávek tramvají a 14 smyček a 843 autobusových zastávek. Firma bude vyvážet přes dvě stovky košů a starat se o 198 přístřešků.

Na pravém břehu to je u tramvají 401 zastávek a 19 smyček a u autobusů 1626. Vyvážet zde bude vítěz tendru 373 košů a postará se o 431 přístřešků.

DPP je největší městkou firmou a provozuje veřejnou dopravu. Zaměstnává zhruba 11 000 lidí a provozuje v hlavním městě metro, tramvaje, autobusy a lanovku. Město jako jediný vlastník dává ročně na jeho chod prostřednictvím takzvaných kompenzací okolo 15 miliard korun.


Zasedne Komise pro strategické a územní plánování RMČ Prahy 11

Včera v 16:54

Jednání komise ve čtvrtek 17. června od 18 hodin je veřejné a bude se konat v zasedací místnosti Vidimova v budově úřadu.

Provozovateli hostince U Rotundy bude ukončena nájemní smlouva

Včera v 09:07

Radní Prahy 1 schválili návrh na ukončení smlouvy se současným provozovatelem hospody U Rotundy. Ten městské části dlouhodobě dluží na nájemném a jeho dluh už v roce 2018 činil 832 tisíc korun. Na tuto částku byl také v prosinci 2019 zastupiteli schválen splátkový kalendář. Nájemce ho ale...

Praha obnoví činnost Podnikatelského a inovačního centra

Včera v 07:09

Novým provozovatelem Podnikatelského a inovačního centra hl. m. Prahy (PIC) se stane Pražský inovační institut (Pii). Město uzavřelo s Pii smlouvu o zajištění provozu.

Hlavní město a Praha 12 budou spolupracovat na projektu nájemního bydlení a kulturního centra

Včera v 07:05

Rada Prahy schválila spolupráci s městskou částí Praha 12 na společném projektu výstavby městského nájemního bydlení a multifunkčního sálu pro společenské akce. Projekt, který na pozemcích hlavního města podél ulice Písková naváže na Novou Radnici Praha 12, zahrnuje rekonstrukci a rozšíření...

Probíhá veřejné projednání budoucí podoby dvou parků v Praze 1

14. června 2021 ve 23:26

V pátek 11. června skončilo první kolo veřejného projednávání podoby a případné revitalizace dvou parků na území první městské části – parku Na Františku a parčíku mezi Pařížskou, Břehovou a Maiselovou ulicí.  

Petenti požadují, aby byl 27. květen prohlášen za významný den

14. června 2021 ve 23:00

Právě 27. května v roce 1942 českoslovenští parašutisté uskutečnili jeden z nejvýznamnějších odbojových činů 2. světové války, úspěšný útok na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Petiční archy podporující, aby se tento den stal významným dnem České republiky, lze podepsat...

V Praze vznikají nové muraly

14. června 2021 v 11:39

Aktuálně se objevují po celé Praze nové velkoplošné malby, tzv. muraly. K vidění jsou v Nových Butovicích, na Bořislavce, Vychovatelně, Spořilově a nově také v Seifertově ulici na Žižkově. Projekt MuralArt UM vznikl loni na podporu současného umění ve veřejném prostoru v době...

Další články
Nahoru