Dnes Úterý - prehanky-dest 16°C
Zítra Středa - prehanky-dest 14°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dopravní podnik hledá firmu, která opraví podvozky tramvají 15T ForCity
Tramvaje Škoda 15T ForCity na Malostranském náměstí. Foto: archiv

Dopravní podnik hledá firmu, která opraví podvozky tramvají 15T ForCity

Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která opraví podvozky nejmodernějších tramvají typu Škoda 15T ForCity. Vybraná firma zkontroluje nejen samotné podvozky, ale také kola, brzdy nebo propojení podvozku se skříněmi nebo zkontroluje kabeláž. S vítězem tendru uzavře DPP rámcovou smlouvu v hodnotě maximálně 160 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na serveru Tenderarena.cz, zveřejňující veřejné zakázky.

U tramvají bude provedena kontrola ochranných rámů, zákrytu podvozků, vypružení, tlumičů nebo táhla a kontrolou projde rovněž zubová spojka. Prověřen bude stav kol tramvají a nápravnic, které budou rozebrány a bude posouzen stav každého jednotlivého dílu.

U kol bude prověřen nejen jejich stav, ale také ohmický odpor, a při kontrole se dělníci zaměří i na kotoučové i kolejnicové brzdy vozů.

Vybraná firma zkontroluje rovněž trakční motory jednotlivých vozů a veškerou kabeláž, kdy prověří například dotažení vodivých spojů nebo vymění izolátory a krycí plechy za nové.

S dodavatelem podepíše podnik rámcovou smlouvu. Ta mu umožní objednávat a platit pouze služby a dodávky, které potřebuje. Celkovou vysoutěženou částku tak nemusí vyčerpat. S dodavatelem budou postupně uzavírány dílčí takzvané prováděcí smlouvy.

Původně měla 15T lidi vozit už v létě 2009. Kvůli závadám, například problémům s pantografy, byl ale prodloužen její zkušební provoz. DPP měl s tramvajemi problémy poté i v provozu a musel je u Škody Transportation reklamovat, kdy třeba v roce 2013 bylo reklamací zaznamenáno na 800.

U několika tramvají se objevila porucha brzd, potíže byly i s odtokem vody z čela vozů či s kratšími stíracími lištami čelního okna kabiny řidiče. Vyskytly se také problémy s praskajícími pryžovými segmenty kol.

DPP je největší městská firma a k letošnímu 30. listopadu měl 11 207 zaměstnanců, z toho je více než 4500 řidičů a strojvůdců. Město na jeho chod dává prostřednictvím takvaných kompenzací částku okolo 15 miliard ročně.


Pracoviště pražského registru vozidel na Jarově je v provozu

Dnes v 06:03

Od úterý 18. května jsou na pracovišti registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 3 – Jarov, Osiková 2 obnoveny běžné úřední hodiny. 

FlixBus obnovuje linky do Košic a spoj mezi Plzní, Prahou a Brnem

Včera ve 12:23

Flotila zelených autobusů FlixBus se od dubna postupně rozrůstá. Od 27. května budou moci cestující využít obnovené spojení Praha – Košice a Plzeň – Košice. Ve stejný den vyjede také linka mezi Plzní, Prahou a Brnem a zpět, která bude provozována s denní...

Na Vltavě se zastavily přívozy

15. května 2021 ve 14:02

V metropoli je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích.

Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

Další články
Nahoru