Dnes Sobota - polojasno 3°C
Zítra Neděle - polojasno -1°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dopravní podnik hledá firmu, která opraví podvozky tramvají 15T ForCity
Tramvaje Škoda 15T ForCity na Malostranském náměstí. Foto: archiv

Dopravní podnik hledá firmu, která opraví podvozky tramvají 15T ForCity

Pražský dopravní podnik (DPP) hledá firmu, která opraví podvozky nejmodernějších tramvají typu Škoda 15T ForCity. Vybraná firma zkontroluje nejen samotné podvozky, ale také kola, brzdy nebo propojení podvozku se skříněmi nebo zkontroluje kabeláž. S vítězem tendru uzavře DPP rámcovou smlouvu v hodnotě maximálně 160 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněného na serveru Tenderarena.cz, zveřejňující veřejné zakázky.

U tramvají bude provedena kontrola ochranných rámů, zákrytu podvozků, vypružení, tlumičů nebo táhla a kontrolou projde rovněž zubová spojka. Prověřen bude stav kol tramvají a nápravnic, které budou rozebrány a bude posouzen stav každého jednotlivého dílu.

U kol bude prověřen nejen jejich stav, ale také ohmický odpor, a při kontrole se dělníci zaměří i na kotoučové i kolejnicové brzdy vozů.

Vybraná firma zkontroluje rovněž trakční motory jednotlivých vozů a veškerou kabeláž, kdy prověří například dotažení vodivých spojů nebo vymění izolátory a krycí plechy za nové.

S dodavatelem podepíše podnik rámcovou smlouvu. Ta mu umožní objednávat a platit pouze služby a dodávky, které potřebuje. Celkovou vysoutěženou částku tak nemusí vyčerpat. S dodavatelem budou postupně uzavírány dílčí takzvané prováděcí smlouvy.

Původně měla 15T lidi vozit už v létě 2009. Kvůli závadám, například problémům s pantografy, byl ale prodloužen její zkušební provoz. DPP měl s tramvajemi problémy poté i v provozu a musel je u Škody Transportation reklamovat, kdy třeba v roce 2013 bylo reklamací zaznamenáno na 800.

U několika tramvají se objevila porucha brzd, potíže byly i s odtokem vody z čela vozů či s kratšími stíracími lištami čelního okna kabiny řidiče. Vyskytly se také problémy s praskajícími pryžovými segmenty kol.

DPP je největší městská firma a k letošnímu 30. listopadu měl 11 207 zaměstnanců, z toho je více než 4500 řidičů a strojvůdců. Město na jeho chod dává prostřednictvím takvaných kompenzací částku okolo 15 miliard ročně.


Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Po zimní přestávce začíná rekonstrukce mostu ve Švehlově ulici

22. února 2021 v 16:50

Technická správa komunikací začne v pondělí 1. března s pracemi na rekonstrukci mostu, který převádí ulici Švehlova přes Měcholupský potok.

Od března budou pokračovat stavební práce na Chodovské

21. února 2021 v 07:35

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. března další práce na ulici Chodovská, které byly přerušeny zimní přestávkou. Stavba potrvá do 15. června. 

V Praze 9 probíhá výdej parkovacích oprávnění pro rozšířené zóny

17. února 2021 ve 14:37

Od dubna letošního roku budou rozšířeny zóny placeného stání Praze 9. Parkovací oprávnění se v současnosti vydává v Poliklinice Prosek a na radnici ve Vysočanech.

Oprava mostu v ulici Nedokončená

17. února 2021 v 11:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý 23. února opravu mostu X670, který převádí ulici Nedokončená jako nadjezd Štěrboholské radiály v MČ Praha – Štěrboholy. Stavba bude dokončena nejpozději 9. dubna 2021.

První trafostanice pro dobíjení elektromobilů v Praze 11

16. února 2021 v 09:56

Starosta Prahy 11 Jiří Dohnal (Piráti) spolu s Martinem Duškou, radním pro dopravu a otevřenou radnici (Piráti) a zástupci Pražské energetiky se zúčastnili slavnostního uvedení do provozu první trafostanice pro dobíjení elektromobilů.

Další články
Nahoru