dnes
Neděle - oblacno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih-dest
1°C
Pražská politika

Dopravní podnik dostane dotaci

Na prodloužení trasy metra A schválila rada hlavního města Prahy uvolnění prostředků ve výši 2 mld. korun jako předfinancování výdajů na investiční akci „Prodloužení trasy metra A“ (Dejvická – Motol).

„Rozhodli jsme se na základě toho, že není v současné době možné čerpat úvěr od Evropské investiční banky, neboť se čeká na vyjádření Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které je podmínkou čerpání požadovanou EIB,“ uvedl 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Jiří Vávra.

Stejně tak dosud nedorazily finanční prostředky, respektive dotace z Evropské unie z Operačního programu Doprava. Jejich první část se očekává v říjnu, a to ve výši, která nestačí ke krytí potřeb letošního roku.

Dopravní podnik vyčíslil, že ke zdárnému průběhu financování této investiční akce potřebuje do konce roku 2014 finanční prostředky ve výši 3,7 mld. Kč. Odbor rozpočtu Magistrátu hl. m. Prahy uvolní prostředky ve výši 2 mld. Kč, přičemž jedinou možností poskytnutí těchto prostředků je investiční dotace – proto byla v návrhu usnesení navržena revokace usnesení ZHMP, kterou bylo v květnu letošního roku rozhodnuto o financování prodloužení trasy metra A z prostředků úvěru od EIB. Návrh odboru vychází z toho, že se v letošním roce poslední tranši úvěru podaří dočerpat.


Další články
Nahoru