dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská politika

Dopravní podnik dostane 378 milionů

Pražský dopravní podnik (DPP) dostane od hlavního města 378,26 milionu korun. Praha je dopravci dluží jako takzvané kompenzace za roky 2012 a 2013. O zaplacení částky dnes rozhodli pražští radní, příští týden je musí ještě schválit zastupitelé.

ČTK to zjistila z dokumentu, který schválili radní. Peníze chce DPP použít například na rekonstrukci tramvajové trati v Lazarské a Vodičkově, konkrétně na bezbariérovou úpravu tramvajových zastávek v Lazarské. Ta vyjde na zhruba 52 milionů.

Za dalších 30 milionů korun chce podnik modernizovat veřejné záchody. „Řada WC je ve stavu, jak byly dokončeny v době otevření dané stanice metra, často tedy již 20 a více let. Prováděna je pouze běžná údržba a havarijní zásahy,“ píše se v dokumentu.

Celkem 103 milionů korun pak chce dopravce investovat do výměny eskalátorů. Letos budou vyměněny pohyblivé schody ve stanicích metra Karlovo náměstí, Smíchovské nádraží a Náměstí Republiky.

Modernizovány by měly být rovněž samotné stanice metra, a to za 136 milionů korun. Týká se to stanic metra C Chodov a Opatov, u trasy A to jsou Muzeum a Skalka a na trase B Jinonice a Invalidovna.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru