dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Dopravní podnik chystá modernizaci pár stanic metra. Jen projekt bude stát 100 milionů
Souprava metra na Pankráci. I tuto stanici chce dopravní podnik modernizovat. Foto: Krokodyl / Wikimedia Commons

Dopravní podnik chystá modernizaci pár stanic metra. Jen projekt bude stát 100 milionů

Pražský dopravní podnik chystá modernizaci některých stanic a osvětlení metra. Vypsal zakázku na projektovou dokumentaci za téměř 100 milionů korun bez DPH. Kolik budou stát samotné opravy ale na dotaz ČTK odmítl podnik sdělit. Práce by měly být hotové do konce roku 2015.

Opravy se budou týkat stanic metra Pankrác, Opatov, Dejvická, Skalka a Jinonice. „Jedná se o stanice metra, kde je instalováno původní osvětlení a nosné systémy podhledů a obkladů stanice," uvedla mluvčí Aneta Řehková. „Tato zařízení jsou v současné době na hranici životnosti a po technické stránce jsou dožitá,“ doplnila.

Ze zadávací dokumentace vyplývá, že opravy by měly zajistit zvýšení bezpečnosti provozu i cestujících, snížení požárního rizika a energetické náročnosti. Projekt by měl být dokončen v závěru příštího roku.

„Cena samotné opravy bude odhadnuta až na základě projektové dokumentace a následně pevně stanovena veřejnou obchodní soutěží,“ uvedla mluvčí. Dopravní podnik bude usilovat o získání evropské dotace.

„Naší snahou bude maximální část projektů zrealizovat do konce roku 2015, kdy končí programovací období operačního programu doprava,“ doplnila.


Další články
Nahoru