dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražská doprava

Dopravní opatření v souvislosti s akcemi Prague Metronome festival a United Islands of Prague

Do neděle 26. června probíhají v Praze dvě kulturní akce – a to Prague Metronome festival a United Islands of Prague, na kterých se očekává celková návštěva několika desítek tisíc návštěvníků. Obě akce budou doprovázet dopravní opatření, která mají jednak zajistit bezpečnost návštěvníků i provozu na komunikacích a jednak usnadnit dopravu na uvedené akce. 

Město zorganizovalo pro návštěvníky možnost parkování za zvýhodněných podmínek. Na Letné proti stadionu Sparty bude možné parkovat za jednotnou cenu 100 korun bez ohledu na délku parkování. Příjezd k parkovišti je po Městském okruhu z tunelu Blanka výjezdem EXIT Letná směrem na Holešovice.

Dopravní podnik hlavního města Prahy posílil o víkendu provoz tramvajové linky číslo 12 v úseku Výstaviště Holešovice – Smíchovské nádraží, a to především ve večerních hodinách. Zároveň bude od soboty od 7 hodin do neděle do 23:59 hodin na mostě Legií v obou směrech zřízena tramvajová zastávka Festivalová.

Dopravní opatření na dotčených komunikacích:

Most Legií, Vítězná ulice v úseku: Národní – Zborovská částečná uzavírka v době:
sobota 25. 6. od 00:00 hodin do 24:00 hodin, neděle 26. 6. od 07:00 hodin do 24:00 hodin.

Janáčkovo nábřeží v úseku: Pavla Švandy ze Semčic – Vítězná bude uzavřeno po oba víkendové dny.

Petřínská ulice v úseku: Újezd – Janáčkovo nábřeží, mimo křižovatku s ul. Zborovská, bude uzavřena po oba víkendové dny, objížďka povede po trase: Újezd – Vítězná – Zborovská.

Malostranské nábřeží bude uzavřeno po oba dny.

Na komunikacích Janáčkovo nábřeží, Petřínská a Vítězná budou umístěny stánky a prezentace akce „United Islands 2016“.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru