dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Dopravní opatření a policejní rojení kvůli Silvestru a novoročnímu ohňostroji
Ilustrační foto: archiv

Dopravní opatření a policejní rojení kvůli Silvestru a novoročnímu ohňostroji

Na Nový rok bude uzavřen přístup na pražský vrch Vítkov, odkud se bude v 18 hodin odpalovat ohňostroj. Policie varuje řidiče před zdržením, lidé by raději měli použít městskou hromadnou dopravu. Na Silvestra bude odpoledne pro motoristy uzavřeno Václavské náměstí, na pořádek a bezpečnost při novoročních oslavách budou v ulicích Prahy dohlížet stovky policistů.

Od čtvrtečních 16 do pátečních 10 hodin budou uzavřeny všechny příjezdové komunikace k Václavskému náměstí. Provoz tramvají zůstane zachován, městská hromadná doprava bude naopak posílena.

Na silvestrovské oslavy budou dohlížet stovky policistů z pořádkové, cizinecké, dopravní a kriminální policie. Praha také nasadí asi o 140 strážníků víc než na obvyklou noční směnu.

„Policisté se budou zaměřovat i na odhalování majetkové trestné činnosti, zejména kapesních krádeží," podotkla Martínková. V pohotovosti má být zhruba 100 záchranářů. Na Václavském náměstí bude speciální záchranářský vůz Golem, další tři sanitky budou připraveny pro případ nouze.

Na Nový rok budou policisté během ohňostroje sledovat situaci na silnicích. „V případě potřeby jsou připraveni okamžitě reagovat odklonem dopravy na objízdné trasy a jinak usměrňovat řidiče," uvedla mluvčí.

Silvestr v centru Prahy slaví každoročně desetitisíce lidí. Posily má na poslední noc v roce připraveny také útulek v Troji, který každoročně zaznamenává větší počet zaběhnutých a vystrašených psů.

Na novoroční úklid centra bude vyčleněno 100 pracovníků technických služeb a 30 čisticích vozů.


Další články
Nahoru