dnes
Pátek - obcasny-dest
12°C
zítra
Sobota - zatazeno
13°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
12°C
Pražská doprava

Dopravní omezení v souvislosti s akcí Den bez aut 2019

Letos se Den bez aut koná v sobotu 21. září na čtyřech místech v Praze. Bez aut budou Mariánské náměstí, ulice Dolnoměcholupská v Dolních Měcholupech, ulice Žacléřská ve Kbelích a celá městská část Praha–Újezd v lokality bez automobilové dopravy. 

Den bez aut aneb Moje Mariánské je startem nové etapy Mariánského náměstí. Nový dopravní režim v centru metropole začne platit v pátek 20. září. Natrvalo odvede z prostoru před budovou Nové radnice projíždějící i parkující auta. Dojde ke zobousměrnění a současně zaslepení ulice Linhartská, zobousměrnění ulice U Radnice a obrácení provozu v části ulice Husova. Z jihu tak bude možné dojet k Mariánskému náměstí ulicí Seminářská a odjet ulicí Husova, z východu pak ulicí Linhartská s nutností otočit se v prostoru před Clam-Gallasovým palácem.

Provoz v ulici Platnéřská zůstává nezměněn. U zadního vchodu do budovy Nové radnice budou nově zřízena 2 sdružená vyhrazená parkovací stání a 1 zásobovací stání na dobu 15 min.

Městská část Praha 19 si nejen pro místní v sobotu připravila každoroční akci Kbelské posvícení, které se letos koná i pod hlavičkou Dne bez aut. Pro motorovou dopravu bude do 23. září uzavřena část ulice Žacléřská podél Centrálního parku. Řidičům mířícím z Letňan se doporučuje odbočit před vjezdem do městské části do ulice Polaneckého. Při příjezdu od Satalic je vhodné odbočit na první světelné křižovatce ve Kbelích doleva na ulici Mladoboleslavskou. Provoz MHD zůstává nedotčen, pouze dvě autobusové zastávky Kbelská na ulici Žacléřská se dočasně přesouvají na ulici Vrchlabská.

Pro Dolní Měcholupy je letošní Den bez aut premiérou. Bude se odehrávat v ulici Dolnoměcholupská a v jejím okolí. Ulice bude uzavřena pro motorovou dopravu v úseku mezi ulicemi Kutnohorská – Na Slavíkově. Objízdné trasy menšími okolními ulicemi budou povoleny pouze pro dopravní obsluhu, tranzitní doprava bude odkloněna přes ulici Průmyslová. Provoz MHD bude veden ulicí Na Slavíkově, zastávka U Střediska bude dočasně nahrazena stávající zastávkou Dolnoměcholupská. Jízdní řád MHD se nemění.

Městská část Praha–Újezd se připojila k iniciativě Den bez aut poprvé. V sobotu 21. září bude od 8 do 18 hodin omezena individuální automobilová doprava na všech vjezdech do městské části. Motorové dopravě bude znemožněn vjezd do ulice Formanská ve směru od pražského Opatova. Vjezd od obce Průhonice je dlouhodobě nemožný v souvislosti s opravou mostu a komunikace v ulici Újezdská. Na vyzkoušených objízdných trasách se nic nemění. Na vjezdu od obce Křeslice bude umístěna dopravní uzávěra v ulici Josefa Bíbrdlíka, objízdná trasa je vedena po ulici Opatovská. Provoz MHD nebude dotčen.

 


Uzavření Suchdolské ulice přinese dopravní omezení

Včera v 16:01

Z důvodu výstavby nového vodovodního řadu v Suchdolské ulici bude ulice uzavřena.

České dráhy upravují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou

Včera v 15:08

V souvislosti s aktuální epidemickou situací a výrazně nižší poptávkou po cestování České dráhy v kooperaci s ministerstvem dopravy a se zahraničními partnerskými dopravci optimalizují nabídku spojení mezi Prahou, Ostravskem a Žilinou. Změny budou platit až do...

Začátkem listopadu budou tunely Brusnický, Dejvický a Bubenečský uzavřeny

Včera ve 12:12

Z důvodu pravidelné údržby a mytí budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od 1. listopadu do 4. listopadu vždy od 23 hodin do 5 hodin.

Ve čtvrtek v noci bude uzavřen tunelový komplex Blanka

27. října 2020 v 06:45

Tunelový komplex Blanka bude od 29. října od 23:00 hodin do 30. října do 5 hodin uzavřen.

Pracoviště registru vozidel v Břevnově je z důvodu karantény zcela uzavřeno

25. října 2020 v 19:20

Od 26. října do odvolání je z důvodu karantény pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, mimo provoz. Nebude ani odbavovat klienty, kteří se objednali k návštěvě prostřednictvím rezervačního systému. 

U dopravního značení otestuje Praha inovativní technologie

25. října 2020 v 17:58

Pražští radní schválili projektový záměr s názvem Testování inovativní technologie pro správu dopravního značení. Realizací je pověřena městská společnost Operátor ICT (OICT). Cílem projektu je otestování IoT technologie, která poskytne například informace o GPS pozici nebo změně polohy oproti...

Další články
Nahoru