Dnes Neděle - oblacno 3°C
Zítra Pondělí - oblacno 1°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražská doprava

Dopravní omezení v souvislosti s akcí Den bez aut 2019

Letos se Den bez aut koná v sobotu 21. září na čtyřech místech v Praze. Bez aut budou Mariánské náměstí, ulice Dolnoměcholupská v Dolních Měcholupech, ulice Žacléřská ve Kbelích a celá městská část Praha–Újezd v lokality bez automobilové dopravy. 

Den bez aut aneb Moje Mariánské je startem nové etapy Mariánského náměstí. Nový dopravní režim v centru metropole začne platit v pátek 20. září. Natrvalo odvede z prostoru před budovou Nové radnice projíždějící i parkující auta. Dojde ke zobousměrnění a současně zaslepení ulice Linhartská, zobousměrnění ulice U Radnice a obrácení provozu v části ulice Husova. Z jihu tak bude možné dojet k Mariánskému náměstí ulicí Seminářská a odjet ulicí Husova, z východu pak ulicí Linhartská s nutností otočit se v prostoru před Clam-Gallasovým palácem.

Provoz v ulici Platnéřská zůstává nezměněn. U zadního vchodu do budovy Nové radnice budou nově zřízena 2 sdružená vyhrazená parkovací stání a 1 zásobovací stání na dobu 15 min.

Městská část Praha 19 si nejen pro místní v sobotu připravila každoroční akci Kbelské posvícení, které se letos koná i pod hlavičkou Dne bez aut. Pro motorovou dopravu bude do 23. září uzavřena část ulice Žacléřská podél Centrálního parku. Řidičům mířícím z Letňan se doporučuje odbočit před vjezdem do městské části do ulice Polaneckého. Při příjezdu od Satalic je vhodné odbočit na první světelné křižovatce ve Kbelích doleva na ulici Mladoboleslavskou. Provoz MHD zůstává nedotčen, pouze dvě autobusové zastávky Kbelská na ulici Žacléřská se dočasně přesouvají na ulici Vrchlabská.

Pro Dolní Měcholupy je letošní Den bez aut premiérou. Bude se odehrávat v ulici Dolnoměcholupská a v jejím okolí. Ulice bude uzavřena pro motorovou dopravu v úseku mezi ulicemi Kutnohorská – Na Slavíkově. Objízdné trasy menšími okolními ulicemi budou povoleny pouze pro dopravní obsluhu, tranzitní doprava bude odkloněna přes ulici Průmyslová. Provoz MHD bude veden ulicí Na Slavíkově, zastávka U Střediska bude dočasně nahrazena stávající zastávkou Dolnoměcholupská. Jízdní řád MHD se nemění.

Městská část Praha–Újezd se připojila k iniciativě Den bez aut poprvé. V sobotu 21. září bude od 8 do 18 hodin omezena individuální automobilová doprava na všech vjezdech do městské části. Motorové dopravě bude znemožněn vjezd do ulice Formanská ve směru od pražského Opatova. Vjezd od obce Průhonice je dlouhodobě nemožný v souvislosti s opravou mostu a komunikace v ulici Újezdská. Na vyzkoušených objízdných trasách se nic nemění. Na vjezdu od obce Křeslice bude umístěna dopravní uzávěra v ulici Josefa Bíbrdlíka, objízdná trasa je vedena po ulici Opatovská. Provoz MHD nebude dotčen.

 


Praha 2: Odbor dopravy a územního rozvoje v karanténě

19. ledna 2021 v 16:47

Odbor dopravy a územního rozvoje (ODÚR) Prahy 2 bude fungovat od středy 20. ledna v omezeném režimu.

Dopravní omezení v Průběžné

14. ledna 2021 v 07:34

V souvislosti s pokračováním stavebních prací bude od 16. do 30. ledna uzavřena část ulice Průběžná v Praze 10. Uzavřen bude úsek mezi ulicemi Na Padesátém a Švehlova v obou směrech. 

Bubenečský tunel od čtvrtka v noci uzavřen

12. ledna 2021 v 11:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB bude Bubenečský tunel od čtvrtka 14. ledna od 23 hodin do pátku 15. ledna do 5 hodin uzavřen.

Od středy bude uzavřen tunel Mrázovka

11. ledna 2021 v 10:35

Z důvodu čištění kamer, pravidelné údržby a kontroly technologie bude tunel Mrázovka od středy 13. ledna od 23 hodin do čtvrtka 14. ledna do 5 hodin uzavřen.

V oblasti Petřin bude dva měsíce výluka pěti autobusových linek

10. ledna 2021 v 10:47

Od úterý 12. ledna začíná výluka na autobusových linkách 108, 168, 191, 260 a 910 v oblasti Petřin. Z důvodu pokračujících oprav kanalizace v ulici Na Petřinách bude od úterý 12. ledna po dobu přibližně dva měsíců vyloučen provoz mezi zastávkami Petřiny – Sídliště Petřiny pouze...

Pohonné hmoty na začátku roku zlevnily

9. ledna 2021 v 16:27

Pohonné hmoty v metropoli na začátku roku mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic prodává v průměru za 28,65 koruny, před týdnem byl o 14 haléřů dražší, informovala ČTK. O 21 haléřů na litru zlevnila i nafta, za litr teď řidiči zaplatí průměrně...

Oprava vozovky na Jižní spojce

8. ledna 2021 v 08:18

V úterý 12. ledna provede Technická správa komunikací nutnou havarijní opravu nebezpečných výtluků na Jižní spojce. Jedná se o část pravého (pomalého) jízdního pruhu v místě těsně za lanovým mostem ve směru do centra (směr na Prahu 4 a Barrandovský most).

Praha 5 od ledna rozšiřuje parkovací zóny

7. ledna 2021 v 06:14

Praha 5 od 4. ledna rozšířila zóny placeného stání (ZPS) do dalších dvou lokalit. První z nich se nachází v okolí sídliště Podbělohorská, druhá pak v oblasti Horních Cibulek, kde dochází k rozšíření zón, které zde byly zavedeny v roce 2020.

Další články
Nahoru