dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Pražská doprava

Dopravní omezení v souvislosti s akcí Den bez aut 2019

Letos se Den bez aut koná v sobotu 21. září na čtyřech místech v Praze. Bez aut budou Mariánské náměstí, ulice Dolnoměcholupská v Dolních Měcholupech, ulice Žacléřská ve Kbelích a celá městská část Praha–Újezd v lokality bez automobilové dopravy. 

Den bez aut aneb Moje Mariánské je startem nové etapy Mariánského náměstí. Nový dopravní režim v centru metropole začne platit v pátek 20. září. Natrvalo odvede z prostoru před budovou Nové radnice projíždějící i parkující auta. Dojde ke zobousměrnění a současně zaslepení ulice Linhartská, zobousměrnění ulice U Radnice a obrácení provozu v části ulice Husova. Z jihu tak bude možné dojet k Mariánskému náměstí ulicí Seminářská a odjet ulicí Husova, z východu pak ulicí Linhartská s nutností otočit se v prostoru před Clam-Gallasovým palácem.

Provoz v ulici Platnéřská zůstává nezměněn. U zadního vchodu do budovy Nové radnice budou nově zřízena 2 sdružená vyhrazená parkovací stání a 1 zásobovací stání na dobu 15 min.

Městská část Praha 19 si nejen pro místní v sobotu připravila každoroční akci Kbelské posvícení, které se letos koná i pod hlavičkou Dne bez aut. Pro motorovou dopravu bude do 23. září uzavřena část ulice Žacléřská podél Centrálního parku. Řidičům mířícím z Letňan se doporučuje odbočit před vjezdem do městské části do ulice Polaneckého. Při příjezdu od Satalic je vhodné odbočit na první světelné křižovatce ve Kbelích doleva na ulici Mladoboleslavskou. Provoz MHD zůstává nedotčen, pouze dvě autobusové zastávky Kbelská na ulici Žacléřská se dočasně přesouvají na ulici Vrchlabská.

Pro Dolní Měcholupy je letošní Den bez aut premiérou. Bude se odehrávat v ulici Dolnoměcholupská a v jejím okolí. Ulice bude uzavřena pro motorovou dopravu v úseku mezi ulicemi Kutnohorská – Na Slavíkově. Objízdné trasy menšími okolními ulicemi budou povoleny pouze pro dopravní obsluhu, tranzitní doprava bude odkloněna přes ulici Průmyslová. Provoz MHD bude veden ulicí Na Slavíkově, zastávka U Střediska bude dočasně nahrazena stávající zastávkou Dolnoměcholupská. Jízdní řád MHD se nemění.

Městská část Praha–Újezd se připojila k iniciativě Den bez aut poprvé. V sobotu 21. září bude od 8 do 18 hodin omezena individuální automobilová doprava na všech vjezdech do městské části. Motorové dopravě bude znemožněn vjezd do ulice Formanská ve směru od pražského Opatova. Vjezd od obce Průhonice je dlouhodobě nemožný v souvislosti s opravou mostu a komunikace v ulici Újezdská. Na vyzkoušených objízdných trasách se nic nemění. Na vjezdu od obce Křeslice bude umístěna dopravní uzávěra v ulici Josefa Bíbrdlíka, objízdná trasa je vedena po ulici Opatovská. Provoz MHD nebude dotčen.

 


Palmovka – Maniny: V sobotu a v neděli nepojedu tramvaje

Včera v 08:39

V sobotu 26. října a v neděli 27. října, vždy od 8 hodin do 18:15 hodin bude z důvodu výměny svítidel veřejného osvětlení na Libeňském mostě obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Palmovka – Maniny.

Uzavření Bubenečského tunelu potrvá 3 noci

18. října 2019 ve 13:30

Z důvodu mytí bude Bubenečský tunel od 21. 10. do 24. 10. uzavřen vždy od 23 do 5 hodin.

Letenský tunel bude od pondělí čtyři noci uzavřen

18. října 2019 v 11:37

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Letenský tunel od 21. října do 25. října, tj. 4 noci, vždy od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

V pondělí začne oprava povrchu vozovky ulice Do Říčan

18. října 2019 v 11:02

V pondělí 21. října zahájí Technická správa komunikací souvislou údržbu komunikace Do Říčan v úseku Českobrodská – Na Korunce.

Uzavření tunelového komplexu Blanka

17. října 2019 ve 13:26

Od soboty 19. října od 23 hodin do neděle 20. října do 5 hodin bude tunelový komplex uzavřen.

Další články
Nahoru