dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražská doprava

Dopravní omezení spojená s koncem roku a novoroční úklid

Konec roku nebude pouze ve znamení oslav, ale také dopravních opatření, která mají za úkol zvýšit bezpečnost občanů a ochránit jejich majetek a auta.

Ve čtvrtek 31. prosince (Silvestr) od 12:00 hodin do 10:00 hodin 1. ledna (Nový rok) dojde v celém prostoru Václavského náměstí k úplnému zákazu parkování, a to v modré a oranžové zóně, včetně vyhrazených parkovišť.
 
Zároveň bude dne 31. prosince (Silvestr) od 16:00 hodin do 08:00 hodin dne 1. ledna (Nový rok) zakázán vjezd všech aut (mimo Integrovaný záchranný systém – IZS) a dále 1. ledna od 08:00 hodin do 10:00 hodin zakázán vjezd všech vozidel mimo IZS a zásobování. Dne 1. ledna od 10:00 hodin bude provoz obnoven v plném rozsahu.  

Úpravy dopravního režimu budou stanoveny dopravními značkami na příjezdových komunikacích.

„Stejně jako i loňský rok bude po silvestrovských oslavách následovat důkladný úklid, který bude koordinován ze strany Prahy 1. Úklidy budou řízeny tak, aby si občané během novoroční procházky mohli užít atmosféru zimní Prahy a nebyli přitom obtěžováni nepořádkem. Během novoročního úklidu bude uklizena celková plocha 173 674 m2,“ říká místostarosta Prahy 1 Richard Bureš.

Novoroční úklid bude probíhat 1. ledna od 03:00 do 10:00 na místech, kterých se silvestrovské oslavy dotknou nejvíce, jako jsou Václavské náměstí, Staroměstské náměstí či Královská cesta.


Další články
Nahoru